03. 12. 2020.
ABA: Zvezda preko borbene Mege do 17-0

Kaznena ekspedicija Dejana Radonjića pobijedila je Mega Leks u gostima rezultatom 77:75.

Borbena ekipa Mege počela je odlično duel pred krcatim tribinama u Mitrovici. Povela je sa 10:2 na startu i uspjevala je da zadrži vođstvo sve do sredine druge dionice.

Zvezda je tada preuzela kontrolu, imala je u nekoliko navrata i 10 poena viška, ali je ipak morala da strijepi za pobjedu. Na kraju je presudila lucidno ukradena lopta i asistencija Vilijamsa za Blažiča u posljednjim trenucima meča.

I u posljednjoj četvrtini viđena je slična slika. Zvezda je u 32. minutu imala +10 (62:52), a samo dva minuta kasnije Mega je serijom 8-0 uhvatila potpuni priključak.

Tada je stvari u svoje ruke uzeo Nikola Kalinić, vezao je sedam poena i vratio svom timu sigurnu prednost – 71:62. Tu nije bio kraj. Mega je minut prije kraja ponovo prišla na –2. Vilijams je pogodio jedno bacanje, a Miljenović je smanjio na 75:74.

Imala je Mega i napad pri tom rezultatu, ali je maestralni Vilijams ukrao loptu i proigrao Blažiča koji je pogodio za 77:74. Tu je praktično bio kraj, Miljenović je pokušao da namerno promaši drugo bacanje, ali je MArjanović uhvatio loptu.

Nikola Kalinić ponovo je odigrao sjajno sa 19 poena (7-12), 6 skokova i 4 asistencije. Boban Marjanović imao je 8 poena i 6 skokova, a Blažič je dodao 15 poena. U domaćem timu, Musli je imao 17 poena i 11 skokova, 14 je ubacio Miljenović uz 6 asistencija, a 12 su dodali Krstić i Zagorac. (B92)