29. 10. 2020.
Crvena zvezda poražena Galatasaraja, bez većih incidenata

Izabranici Dejana Radonjića pretrpeli su treći poraz zaredom i ostali na dnu tabele, dok su gosti iz Istanbula ostvarili drugu pobjedu i napravili korak bliže plasmanu u narednu rundu.

Crveno-beli nisu izdržali ogroman pritisak stvoren uoči meča nakon svega što se dešavalo poslije ubistva navijača Marka Ivkovića u novembru u Istanbulu, nisu prikazali očekivanu igru i zasluženo su ostali bez važnih bodova.

Značaj duela kao da je vezao ruke košarkašima srpskog kluba u ispunjenoj Kombank areni, dugo su tražili put do uspjeha i rešenje za protivigru kompaktnih i čvrstih rivala, ali ga nisu našli i teren su na kraju napustili pognutih glava.

Do pet minuta prije zvuka sirene nesigurni tim Crvene zvezde kako-tako je parirao kvalitetnom protivniku, koji je najvećim dijelom meča imao i vođstvo i inicijativu, a definitivan krah najavio je Arojo trojkom za plus sedam poena gostiju (59:52).

U završnici susreta razmahao se Karter, koji je pogađao iz gotovo svih pozicija i bio nezaustavljiv pod oba koša, s druge strane uspješno su blokirani Kalinić, Marjanović i Vilijams, tako da su crveno-bijeli bili bez izgleda za podvig.

Galatasaraj je na krilima raspoloženih Kartera i Aroja gotovo rutinski okončao borbu i slavio je potpuno zasluženo.

Goste su do uspeha predvodili Micov sa 12, Arojo i Pocijus sa po 11 i Karter sa 10 poena, dok su u Crvenoj zvezdi najefikasniji bili Marjanović sa 18, Vilijams sa 12 i Kalinić i Cirbes sa po devet.

Meč u ispunjenoj dvorani imao je nesportsku uvertiru, jer pojedini navijači domaćeg kluba nisu uspjeli da se iskontrolišu, pa su prilikom zagrijavanja košarkaša Galatasaraja ubacili na parket nekoliko svinjskih potkoljenica u želji da ih isprovocoraju.

Izuzev toga, nije bilo ozbiljnijih incidenata, atmosfera je bila fantastična, ali igrači crveno-bijelih na kraju nisu ostvarili cilj uprkos gromoglasnoj podršci.

Utakmica je bila u znaku velikih mjera bezbjednosti, a ekspedicija Galatasaraja je, suprotno praksi, doputovala čarter letom na dan odigravanja utakmice.

Crvena zvezda u 4. kolu Top 16 faze gostuje 23. januara ekipi Barselone.

Ataman: Zaustavili Mitrovića, publika besprekorna

Trener košarkaša Galatasaraja Ergin Ataman rekao je poslije pobjede nad Crvenom zvezdom da je ključ uspjeha bilo zaustavljanje Luke Mitrovića i agresivna igra na centru Bobanu Marjanoviću.

Gosti iz Istanbula slavili su večeras u Kombank areni rezultatom 74:65, u 3. kolu E grupe Top 16 faze Evrolige.

“Uspjeli da zaustavimo Mitrovića, a bili agresivni na Marjanoviću koji nam zadavao mnogo problema. U prvom poluvremenu bili smo uplašeni, imali prazan hod, ali smo u nastavku bili daleko bolji”, izjavio je Ataman poslije meča.

On je dodao da je Crvena zvezda mlad i snažan tim, koji je na kraju morao da se pomiri sa razočaravajućim porazom, pohvalivši atmosferu u dvorani.

“Publika je bila besprijekorna. Osjećam se izuzetno bezbedno od slijetanja u Beograd, uvjerio sam se kakav su Srbi narod. Želja mi je da kada budem sljedeći put dolazio ovde da doživim takođe dobar prijem, još bolji nego danas”, poruddio je Ataman, prenose agencije.