31. 07. 2021.
SP: Rukometaši BiH poraženi od Austrije

U neizvjesnoj utakmici, izabranici Dragana Markovića dobro su ušli u meč i na poluvremenu vodili 12:11. Međutim, bh. rukometaši u nastavku prave dosta tehničkih grešaka, što su Austrijanci iskoritili i na kraju slavili.

Austriju su do pobjede predvodili Silađi i Santos sa po četiti gola, dok su Veber, Majer i Bilik postigli po tri. Golman austrijske reprezentacije Nikola Marinović sakupio je 14 odbrana.

Najefikasniji u selekciji Bosne i Hercegovine bio je Milanović sa šest pogodaka. Burić je postigao četiri, Karačić tri, a Ovčina i Vražalić po dva. Čuvar mreže BiH Benjamin Burić zabilježio je 12 odbrana.

Rukometaši Bosne i Hercegovine sada imaju učinak od jedne pobjede i jednog poraza, te u narednom kolu u ponedjeljak od 15 časova igraju sa Makedonijom.

U preostalim mečevima iste grupe Hrvatska je savladala Tunis sa 28:25, dok je Makedonija bila bolja od Irana rezultatom 33:31.

U grupi A Slovenija je lako izašla na kraj sa Bjelorusijom (34:29), Španija je nadigrala Brazil sa 29:27, dok je domaćin Katar bio bolji od Čilea sa 27:20.

Podsjećamo, po četiri najbolje ekipe iz svake grupe plasiraće se u osminu finala takmičenja, javlja RTRS.