24. 10. 2020.
Partizan suviše jak za Igokeu

Crno-bijeli su rano stekli desetak poena prednosti i dobrom završnicom to vođstvo održavali, Igokea je smanjila na koša zaostatka pet minuta prije kraja, ali jako odbranom Partizan prelama meč.

Dragan Milosavljević i Milan Mačvan su sa po 13 poena bili najefikasniji u redovima crno-bijelih, dok je Mihajlo Andrić dodao 12 u šestoj uzastopnoj pobedi.

Igokeu je sa 18 poena predvodio Marko Čakarević uz 6 skokova i 5 izgubljenih lopti, dok je dva poena manje uz 7 skokova imao Bunić.

Partizan je već poslije pet minuta imao desetak poena prednosti, ravnomernom raspodelom poena i solidnom odbranom crno-bijeli su to vođstvo održavali tokom većeg dijela meča.

Igokea bi povremeno smanjila na 4-6 poena razlike, ali su domaći na to uvijek odgovarali mini serijom kojom bi vraćali razliku na +10.

Serija promašaja Partizana na startu posljednjeg perioda donijela je Igokei poratak u meč, Čakarević i Bunić su pogađali za koš zaostatka, ali crno-bijeli trojkom Murića i jakom odbranom na tri vezana napada rivala opet “bježe” na ovaj put nedostižnih deset poena prednosti.

Partizan ima 12 pobjeda na četvrtom mjestu, jednu manje od trećeplasirane Cedevite, a dvije više od glavnog konkurenta za plasman u plej-of Union Olimpije.

U sljedećem kolu crno-bijeli gostuju MZT-z u Skoplju, dok Igokea dočekuje Metalac.

Navijači Partizan pozdravili su svog trenera Duška Vujoševića crvenim karanfilima, a prilikom njegovog ulaska u halu sa razglasa je puštena muzika iz kultnog filma “Davitelj protiv davitelja” Slobodana Šijana, javlja B92.