23. 10. 2020.
Zvezda imala sreće: U posljednjim sekundama do 19-0

Ovim uspjehom crveno-bijeli su prekinuli neugodnu tradiciju na gostovanju u dvorani Morača, gdje nisu znali za slavlje još od 2004. godine, a nastavili su rekordan niz pobjeda ove sezone i obezbijedili prvu poziciju pred plej-of.

Dva tima odigrala su odličnu utakmicu, punu uzbuđenja, preokreta i neizvesnosti, a gosti su slavili poslije prave drame pogotkom Nikole Kalinića u posljednjim sekundama.

On se našao na pravom mjestu nakon promašaja Markusa Vilijamsa iz drugog slobodnog bacanja i donio Crvenoj zvezdi 19. pobjedu zaredom.

U velikoj i izjednačenoj borbi meč su obilježili nevjerovatna partija Vilijamsa u trećoj četvrtini, kada je postigao 16 od ukupno 19 poena, i preokret Budućnosti na početku posljednje četvrtine, kada je serijom 10-0 došla do prednosti (64:62).

Konačan ishod nije se nazirao do samog kraja, iako se činilo da su Podgoričani bliži uspehu, jer im je Šehović donio vođstvo od 75:71 nepun minut prije zvuka sirene.

Međutim, crveno-bijeli su se bolje snašli u finišu susreta i košem Kalinića zasluženo izborili trijumf.

Goste su do uspjeha predvodili Vilijams sa 19, Cirbes sa 18 i Dženkins sa 17 poena, dok su u ekipi Budućnosti najefikasniji bili Rejnolds sa 18 i Subotić sa 13.

U posljednjoj utakmici 19. kola regionalne lige od 20.30 sati igraju Zadar i Mega Leks.