22. 10. 2020.
Ivanović odveo Čelsi u finale Kupa

Posle 1:1 na Enfildu, 90 minuta u Londonu je završeno bez golova, ali je Branislav Ivanović golom glavom u 94. minutu odveo Čelsi u finale.

Pored Ivanovića, sjajno je za domaćina odigrao i Nemanja Matić, dok je Lazar Marković odlično odrađivao defanzivne zadatke tokom 70 minuta na terenu. Čelsi će u finalu igrati sa boljim iz duela u kojem Totenhem ima gol prednosti protiv Šefild Junajteda.

Liverpul je dominirao u prvom poluvremenu, vezni red Brendana Rodžersa je u potpunosti razbio taktiku Žozea Murinja, Džerard i Kutinjo su bili nezaustavljivi, dijelili su sjajne lopte, ali je Tibo Kurtoa ostavio domaćina u egalu. S druge strane, osim nekoliko pokušaja sa distance, Čelsi je bio bezopasan ispred gola Simonea Minjolea.

Situacija se preokrenula u drugom poluvremenu, vezni red, ali i odbrana Liverpula su počeli da gube snagu i duele, te prave greške, što domaćin dobro koristi. Azar i Kosta su konstantno bili prijetnja po gol gostiju, ali su i oni između svojih stativa imali sjajnog Belgijanca. Minjole je sa dve sjajne intervencije u roku od nekoliko minuta sprečio Kostu da donese prednost “plavcima”.

U posljednjih 20-ak minuta, opao je tempo meča, u međuvremenu Baloteli je zamijenio Markovića, ali nije bilo pravih šansi ni na jednoj strani, pa su uslijedili produžeci.

Već u trećem minutu prvog produžetka Čelsi stiže do vođstva. Dok se Žoze Murinjo raspravljao sa četvrtim sudijom, Branislav Ivanović je pobjegao Baloteliju i glavom savladao Minjoela poslije centaršuta Vilijana, javlja B92.

Čelsi je u finišu odolio dobrim napadima Liverpula preko Sterlinga i Džerarda, te prošao u finale Liga kupa.