27. 10. 2020.

Marej čeka drugog finalistu

Poslije neizvjesnog prvog seta i propuštene set lopte Marej je bio u zaostatku. Međutim, to je odmah zaboravio i u drugom setu “počistio” Čeha za svega pola sata i to bez izbgubljenog gema – 6:0.

U trećem je jednim brejkom, u šestom gemu riješio sve, dok je četvrti set bio mnogo neizvjesniji. Imao je Berdih dvije brejk lopte u šestom gemu i priliku da odvede meč u peti set, ali ih nije iskoristio. Ono što nije Tomaš uspio, jeste Endi samo nekoliko gemova kasnije. U 11. gemu je oduzeo servis protivniku i došao do prvog finala gren slema još od Vimlbodna 2013. godine kada je pobijedio Đokovića.

Za pehar će se boriti sa boljim iz meča Novak Đoković (Srbija) – Stanislas Vavrinka (Švajcarska) koji će u petak ujutru odmjeriti snage.