02. 08. 2021.
LE: Odigrani mečevi šesnaestine finala

Fudbaleri Ajaksa, Gengama, Liverpula, Sevilje i Viljareala ostvarili su pobjede u prvim mečevima šesnaestine finala Lige Evrope.

U derbiju ove faze između Totenhema i Fiorentine nije bilo pobjednika, pošto je meč u Londonu završen neriješeno 1:1.

Najzanimljivije bilo je u Glazgovu gdje je Inter poslije 13 minuta vodio sa 2:0 protiv Seltika. Domaći su se vratili preko Armstronga, da bi u finišu poluvremena Palasio ponovo vratio prednost ‘Nerazurima’. Ipak, Džon Guideti donio je u 93. minutu remi i nadu Seltiku.

Liverpul je pogotkom Marija Balotelija sa bijele tačke savladao Bešiktaš (1:0), istim rezultatom Sevilja je dobila Borusiju Menhengladbah, kao i Ajaks Legiju.

Gengam je poslije preokreta pobijedio Dinamo Kijev sa 2:1, Viljareal je istim rezultatom savladao Salcburg, dok je jedini susret završen bez golova bio onaj između Anderlehta i moskovskog Dinama, javlja B92.

U mečevima odigranim od 19 časova Napoli, Everton i Klub Briž došli na korak su od osmine finala Lige Evrope, a polovinu posla odradili su Dnjipro, Volfsburg i Zenit.