21. 09. 2020.
Đoković u finalu Londona

Đoković siguran na startu, Jelena i Dušan izgubili

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobjedom je započeo odbranu titule na Vimbldonu, pošto je danas u prvom kolu savladao Nemca Filipa Kolšrajbera sa 6:4, 6:4, 6:4.

Đoković je do sedmog trijumfa u osmom međusobnom duelu sa Kolšrajberom došao poslije dva sata i tri minuta igre.

Njegov protivnik u drugom kolu biće Finac Jarko Nijeminen koji je savladao Australijanca Lejtona Hjuita sa 3-6. 6-3. 4-6. 6-0,11-9

Đoković je ocijenio je da mu nije bilo lako da na startu trećeg godišnjeg gren slem turnira savlada Nijemca Filipa Kolšrajbera.

“Imao sam protiv sebe teškog protivnika, on može da bude veoma opasan na travnatoj podlozi, ali sam ostao fokusiran do kraja”, rekao je Đoković.

Dvostruki šampion Vimbldona matirao je Kolšrajbera tako što mu je u sva tri seta oduzeo servis na istom mjestu – u desetom gemu.

Prvi reket Srbije zabilježio je tokom meča 12 asova i 37 vinera.

“Uvek je sjajan osećaj doći na Vimbldon, najznačajniji teniski turnir na svetu”, rekao je Đoković.

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Vimbldona pošto je danas izgubio od Nijemca Tomija Hasa sa 2:6, 3:6, 6:4, 2:6.

Lajović je poslije prva dva izgubljena seta mnogo odlučnije ušao u meč, uspevši da smanji na 2:1,, ali je u nastavku duela imao problem sa desnim koljenom, što ga je na kraju koštalo poraza.

Has će u drugom kolu igrati protiv Kanađanina Miloša Raonića koji je bio bolji od Španca Danijela Himena Travera sa 6-2 6-3 3-6 7-6(7-4).

Srpska teniserka Jelena Janković eliminisana je danas na Vimbldonu u konkurenciji dublova.

Ona je u paru sa Hrvaticom Mirjanom Lučić Baroni poražena od hrvatskog para Ana Konjuh/Darija Jurak sa 6:3, 6:3 poslije 64 minuta igre.

Jankovićeva nastavlja takmičenje u singlu gdje je sutra u prvom kolu očekuje Ruskinja Jelena Vesnina.