18. 09. 2020.
RG: Na terenu Novak, Jelena i Bojana

Jelena i Viktor u drugom kolu, Bojana i Filip završili takmičenje

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo Vimbldona, pošto je danas na startu turnira savladala Ruskinju Jelenu Vesninu sa 6:4, 3:6, 10:8.

Jankovićeva je do šeste pobjede iz sedam međusobnih duela došla poslije dva sata i 40 minuta velike borbe.

Njena naredna protivnica biće Evgenija Rodina takođe iz Rusije, koja je bila bolja od Laure Robson iz SAD sa 6:4, 6:4.

Rodina ima 26 godina i trenutno je 101. igračica na WTA listi.

Biće to njihov treći susret, a srpska teniserka vodi sa 2:0 u pobjedama. Posljednji put sastali su se 2011. godine u Lincu i slavila je Jankovićeva sa 6:2, 6:4.

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Vimbldona pošto je danas savladao Kazahstanca Oleksandra Nedovjesova sa 6:1, 6:4, 3:6, 6:3.

Troicki je lagano dobio prva dva seta, potom se malo opustio – što je njegov protivnik iskoristio i smanjio na 2:1, da bi u četvrtom setu sigurnom igrom otvorio vrata drugog kola.

Drugi teniser Srbije sastaće se u meču za mjesto u osmini finala sa pobednikom duela Radek Stepanek (Češka) – Aljaz Bedene (Velika Britanija).

Srpska teniserka Bojana Jovanovski završila je učešće na ovogodišnjem Vimbldonu, pošto je večeras u prvom kolu izgubila od Tatjane Marije iz Njemačke sa 7:6 (7:2), 7:5.

Jovanovski nije uspjela da opravda ulogu favorita protiv Marije, trenutno 78. igračice na svijetu.

Marija će u drugom kolu igrati protiv pobednice meča Janina Vikmajer (Belgija) – Elizaveta Kuličkova (Rusija).
.
Srpski teniser Filip Krajinović izgubio je večeras od Francuza Nikolasa Mau sa 3:1, po setovima 7:6 (4), 6:4, 3:6, 7:5 u prvom kolu Vimbldona.

Meč je trajao dva sata i 50 minuta, a Krajinović nije uspio da napravi iznenađenje protiv 66. igrača na ATP listi, koji je dobio specijalnu pozivnicu organizatora u Londonu.

Srpski teniser je poslije dva izgubljena seta smanjio prednost Mau na 2:1, malo je nedostajalo da dođe i do izjednačenja, ali nije imao snage za preokret.

Mau će u drugom kolu igrati protiv pobjednika meča Žeremi Šardi (Francuska) – Tomaš Berdih (Češka).