28. 09. 2020.
Đoković: Jedan od najtežih mečeva u karijeri

Đoković je poslije dva dana uspio da slomi otpor visokog Andersona, meč je prvo prekinut sinoć zbog mraka i slabije vidljivosti pri rezultatu 2:2 u setovima, a danas je kasnio sa početkom zbog pljuska u Londonu.

Srprski teniser je u nastavku duela imao dosta problema prilikom svog servisa, za razliku od Andersona, koji je lako dobijao gemove.

Ključni detalj dogodio se u 11. gemu pri rezultatu 5:5 kada je Anderson napravio duplu servis grešku i omogućio prvom reketu svijeta brejk loptu. Đoković je sjajnim riternom iskoristio šansu i u narednom gemu odservirao za pobjedu.

Njegov protivnik u borbi za polufinale biće Hrvat Marin Čilić, koji je pobedio Amerikanca Denisa Kudlu u četiri seta – 6:4, 4:6, 6:3, 7:5.

Đoković je izjavio poslije plasmana u četvrtfinale Vimbldona da mu je meč protiv Andersona bio jedan od najtežih u karijeri. “Ovo je jedan od najtežih mečeva koje sam odigrao na Vimbldonu, a možda i u karijeri. Kevin je sjajno sevirao, bilo je teško pročitati njegov početni udarac. Uspeo sam da se vratim posle 2:0 u setovima i to mi daje snagu da nastavim dalje”, rekao je Đoković.

On je čestitao Andersonu na odličnoj partiji i poručio da ne bi bilo nezasluženo da je visoki Južnoafrikanac trijumfovao. “Bilo je izuzetno teško, frustrirajuće, posebno danas. Morao sam da igram koji sat više, ali se na kraju dobro završilo”, rekao je Đoković.