19. 09. 2020.
Mladi  košarkaši Srbije prvaci Evrope!

Mladi košarkaši Srbije prvaci Evrope!

Ispit je položen sa desetkom! Sa deset uzastopnih pobjeda je mlada košarkaška reprezentacija Srbije odigrala Evropsko prvenstvo u Italiji.

A, u meču za zlato protiv Španije je igrala kao i tokom cijelog turnira – za desetku.

Izabranici Vladimira Đokića su u meču za zlato pobijedili Španiju sa 70:64.

Malo je nedostajalo da naši naprave „od gotovog veresiju“. U trećoj i početkom posljednje četvrtine su stvorili dvocifrenu prednost (67:54), ali onda pet minuta nisu uspjeli da postignu nijedan koš… Dozvolili su rivalima da naprave seriju 10:0 i da se vrateu meč (67:64), pišu Novosti.

Ostalo je 20 sekundi do kraja, napad je isticao, a onda je Marko Gudurić krenuo sam i pored dvojice igrača uspio loptu da ubaci u koš.

U narednom napadu je Martin promašio, a Diop je napravio faul u napadu. Potom su napravili namjeran faul nad Davidovcem koji je bio polovičan sa linije penala. Isti igrač je zatim blokirao Ernanagomesa i označio veliko slavlje!