18. 09. 2020.
Partizan pobijedio Dilu Goru i u Gruziji

Fudbaleri Partizana savladali su Dilu Gori i u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Gruziji 2:0 (1:0) i, poslije minimalne pobjede u prvom meču u Beogradu, ukupnim rezultatom 3:0 plasirali se u sledeću rundu.

A u trećem kolu crno-beli će se vjerovatno sastati sa Steauom, koja sutra u Bukureštu (20.30) treba da odbrani prednost stečenu u prvom meču u Slovačkoj protiv Trenčina (2:0).

Srpski prvak će put ka Ligi šampiona nastaviti mečevima 28. ili 29. jula u gostima, odnosno 4. ili 5. avgusta u Humskoj.

Pobjedu timu Zorana Milinkovića u Gruziji donijeli su Darko Brašanac i Oumaru Abubakar golovima u 37. i 64. minutu.

Partizan je i u Goriju imao podršku Grobara, koji su bili glasniji od domaćih navijača.

Partizan rješava pitanje prolaska u narednu rundu kvalifikacija, Abubakar postiže drugi gol za crno-bele u Goriju.

Partizan vodi sa 1:0 od 37. minuta, strijelac je Darko Brašanac.

Odlično je po lijevoj strani prošao Petrović, provukao loptu kroz noge Kurcilavi, asistirao do Brašanca, koji je snažnim udarcem savladao Ševčenka.

Sredina igre u prvom poluvremenu, i dalje bez golova i izglednijih prilika na obije strane.

Sastavi timova:

Dila: Ševčenko, Kurcilava, Kvačadze, Bagajev, Navalovski, Gvalija, Papava, Džarija, Iluridze, Modebadze i Martsvaladze.

Partizan: Živković, Vulićević, Balažic, Ćirković, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović, Živković, Oumaru i Božinov.