FOTO dana: Lešinari u Torinu podržavaju bratski klub

Vojvodina u Torinu ostvarila jednu od najvećih pobeda u klupskoj istoriji!

“Hoće li me Voša opet pobediti i naljutiti? Apsolutno ne!”, rekao je pola u šali, a pola u zbilji trener Sampdorije Valter Zenga u sredu uveče.

U četvrtak mu sigurno nije do šale.

SAMPDORIJA – VOJVODINA 0:4!

Ekipa Zlatomira Zagorčića pregazila je u Torinu favorita iz Đenove i napravila ogroman, možda i dovoljno dugačak korak ka novom plasmanu u BARAŽ za popunu grupa Lige Evrope.

Golovima Mirka Ivanića, Aleksandra Stanisavljevića i Ognjena Ožegovića, Novosađani su zaokružili svoje perfektno veče na severu Italije, koje će pamtiti kao jedno od najslavnijih u klupskoj istoriji!

Momci u “pola belim, a pola crvenim” dresovima iznenadili su rutinskom pobedom i protivnika i protivničke navijače (koji su se setili Vujadina Boškova), a i mnoge u svojoj zemlji. Samo ne svog trenera.

Zenga je posle meča stao pred svoje navijače i izvinjavao se.

Igrala je i izgledala Vojvodina na Olimpijskom stadionu kao tim koji dolazi iz daleko razvijene lige od naše. U svakom momentu znala je šta hoće i šta ne sme da dozvoli protivniku. Napadala je gol Vivijana početkom oba poluvremena i u oba perioda tresla mrežu.

Na startu je pogodio Mirko Ivanić, posle perfektne akcije sa Stanisavljevićem. Asistent je u 49. minutu bio i strelac, posle trka Ožegovića i nedovoljne intervencije Vivijana… Pobeda Voše bila je jasno nagoveštena.

Ipak, ko je mogao da se nada nokautiranju Sampdorije!

Već u 58. minutu bilo je 0:3! Ožegović je perfektno proigran dijagonalnom loptom svojih defanzivaca, stigao je do nje pre golmana i poslao u mrežu sa više od 20 metara. Sampdorija u šoku, kao i mnogi među navijačima Vojvodine, smešteni na južnoj tribini.

A, onda – potpuni potop!

Ožegović je u prvom minutu nadoknade iskoristio jednu od nekoliko prilika da nokautira domaćina, prinudno izmeštenog iz Đenove. Posle kornera se odlično snašao u kaznenom prostoru i levom nogom poslao loptu u mrežu.

Za 0:4. Za istoriju!

Nije zgoreg istaći i to da su “lale” odigrale meč bez kapitena Nina Pekarića i prvog napadača Miljana Mrdakovića, koji zbog povrede neće nastupiti ni u revanšu.

Na kraju, 90 minuta mučena Sampdorija trudila se da u finišu spreči potpuni debakl, ali Ožegović nije imao milosti. Revanš će biti odigran sledećeg vikenda na Karađorđu, koji dugo nije ugostio većeg međunarodnog protivnika od nekadašnjeg vicešampiona Evrope.

Fudbaleri Vojvodine nisu mogli da navijačima upute bolju pozivnicu. Voša ove sezone piše istoriju!