29. 10. 2020.
Srbija i Hrvatska u finalu Svjetskog prvenstva

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u Kazanju pobjedom nad Italijom rezultatom 10:6.

Izabranici Dejana Savića odigrali su odličnu utakmicu protiv Italijana i u subotu će se za titulu boriti sa Hrvatskom, koja je nakon izvođenja peteraca savladala Grčku.

“Delfini” su prvi period utakmice riješili u svoju koristi sa 4:0, da bi nakon drugog imali šest golova prednoti (8:2). U nastavku meča Italijani su zaigrali nešto bolje, ali Srbija nije ispuštala stečenu prednost i na kraju je zasluženo izborila finale.

Vaterpolisti Serbije će igrati za svoju petu titulu svjetskog prvaka, prvu od 2009. godine, a Hrvati za svoju drugu.

Najefikaniji u timu Srbije bio je Branislav Mitrović sa tri gola, dok su po jedan pogodak postigli Andrija Prlainović, Dušan Mandić, Nikola Јakšić, Miloš Čuk, Duško Pijetlović, Milan Aleksić i Živko Gocić.

S druge strane istakao se Andrea Fondeli sa dva gola.

Finale Svjetskog prvenstva između Srbije i Hrvatske na rasporedu je u subotu od 21 čas, dok je duel za treće mjesto između Italije i Grčke na programu od 19 časova i 30 minuta.