21. 09. 2020.

Vojvodina sačuvala ogromnu prednost, Sampdorija čestitala

Poslije sjajne partije i pobjede u Italiji od 4:0 u prvom meču, Voša nije uspjela da ponovi isti uspjeh, ali je uprkos porazu 2:0 (1:0) došla na korak do grupne faze.

Klub iz Đenove je uspio da postigne po pogodak u oba poluvremena – najprije je Eder u 16. minutu donio prednost gostima, da bi konačan rezultat susreta postavio Mjurijel dvadeset minuta prije kraja.

Imala je i ekipa Zlatomira Zagorčića svoje šanse, čak je i bila bolji rival tokom većeg dijela meča, ali je golman Đenovljana Vivijano veoma dobro intervenisao u nekoliko navrata.

Posebno se istakao poslije pokušaja Ivanića glavom sa ivice peterca, prvi minimalnom vođstvu svoje ekipe, kada je sa gol-linije uspio da interveniše nogom, da bi ubrzo zatim divnom paradom pokušaj Sekulića sa ivice kaznenog izbacio u korner.

“Crveno-bijeli” su tako ponovili uspjeh od prije dvije sezone, kada su zaustavljeni od strane Vaduca na posljednjem koraku pred ulazak u najmasovnije evropsko takmičenje.

Prolaz u četvrto kolo kvalifikacija, između ostalih, izborili su splitski Hajduk, Rabotnički, Sent Etjen, Legija, Borusija iz Dortmunda, Sautempton i Atletik Bilbao.

Žrijeb za plej-of Lige Evrope na programu je u petak od 13 časova u Nionu.