01. 10. 2020.
Tri gola iz slobodnjaka, penal i produžeci u sjajnoj utakmici Superkupa Evrope (VIDEO)

Fudbaleri Barselone osvojili su Superkup Evrope pobjedom nad Seviljom u Tbilisiju rezultatom 5:4.

Pobjednik lige šampiona osvojio je peti pehar Superkupa, i tako se izjednačio sa rekorderom Milanom.

U sjajnoj utakmcici, fudbaleri Barselone su nakon prvih 45 minuta vodili sa 3:1, te u nastavku brzo stigli do četvtrtog gola, da bi Sevilja uspjela da se vrati i izbori produžetke, ali na kraju ipak ostane kratkih rukava.

Sevilja je povela već u trećem minutu sjajnim golom iz slobodnog udarca Evera Banege. Katalonici su odgovorili na isti način svega četiri minuta kasnije, a gol je postigao Lionel Mesi. Fudblari Barselone, tada su u preuzeli kontolu na terenu i već u 16. minutu Mesi iz slobodnog udarca postiže svoj drugi pogodak za 2:1. Prethodno je prekršaj na Rakitiću napravio Gžegož Krihovjak, koji je faulirao Suareza prije prvog pogotka Argentinca.

Minut prije kraja prvog dijela utakmice, Suarez pravi pometnju u kaznenom prostoru Sevilje, šalje pas u peterac, koji u mrežu smješta Rafinja za 3:1.

Tim Luisa Enrikea kontroliše igru i u nastavku. Već u 52. minutu Buskets je presjekao dodavanje odbambenih igrača Sevilje, pronašao Suareza, koji lako pogađa za 4:1.

Međutim, Andalužani se nisu predali. Šest minuta nakon pogotka Suareza, Hoze Antonio Rejes ostaje sam na centaršut Vitola i smannjuje na 4:2.

Sevilja u 72. minutu stiže na gol zaostatka zahvaljujući pogotku Kevina Gameira sa bijele tačke. Kaznenom udarcu je prethodilo povlačenje Vitola za ruku od strane Matjea.

Gol vrijedan produžetka timu Unaja Emerija, donio je Јevgenij Konopljanka u 81. minutu.

Ipak, pet minuta prije kraja drugog produžetka Mesi izvodi slobodan udarac, koji zaustavlja živi zid, da bi Argentininac odmah pokupio odbijenu loptu i uputio je prema golu rivala, Beto je samo uspio odbiti loptu, koja stiže na nogu Pedra za 5:4.

Do kraja utakmice, fudbaleri Sevilje propustili su dvije sjajne prilike i rezultat je ostao nepromijenjen.