20. 09. 2020.
Prvi od dva koraka ka istoriji, Borac igra polufinale  (UŽIVO)

Prvi od dva koraka ka istoriji, Borac igra polufinale (UŽIVO)

Ekipa Alpla HC Hard dolazi iz mjesta Hard, gradića na obali Bodenskog jezera od tek 13.000 stanovnika, ali poznatog po tome što “diše” za rukomet. Odbrana sa odličnim golmanom Golubom Doknićem je glavna karakteristika ove ekipe. Ekipa Alpla HC Hard pet puta je bila šampion Austrije, ali samo je jednom, i to 2003. godine uspjela da se kvalifikuje u Ligu šempiona. Opasnosti po gol Borca su pivot Krešimir Kozina, desni bek Marko Tanasković, te lijevo krilo Tomas Veber, a tu je i mladi Austrijanac porijeklom sa naših krajeva Boris Živković. Nedostatak ove ekipe je nemanje vođe na terenu. Odlaskom Marka Krsmančića njihovog prošlogodišnjeg najboljeg igrača oni su ostali bez srednjeg beka i vođe ovog tima.

Domaćin turnira Borac, ima istorijsku šansu da se ponovo vrati na evropsku rukometnu scenu. Pojačanja koja su stigla u grad na Vrbasu daju veliku nadu domaćinima da će vratiti rukomet u Banjaluci tamo gdje mu je mjesto, a to je najjače evropsko takmičenje. Iskusni igrači poput Mladena Bojinovića koji je prva zvijezda ovog tima, Srdjana Trivundže, Ratka Nikolića, Branislava Obradovića kao i mladi Stefan Janković daju za pravo Borcu da san u koji mnogi nisu vjerovali, zbog stanja u klubu do ove godine, postane java. Velika prednsota Borcau  odnosu na druge timove je upravo to isksutvo igrača koji su igrali u najvećim evropskim klubovima. Najveći hendikep je taj što su dva bitna igrača Bojinović i Trivundža potpisali ugovore tek prije sedam dana i nije bilo mnogo vremena za uigravanje. U našem timu se nadaju da će publika biti taj faktor koji će prevagnuti i donijeti željenu Ligu šampiona.

11986055_10206822551276443_198769085_o 11986117_10206822565716804_380534859_o

Počeo je meč: Alpla je povela sa 0:2 ali Borac izjednačuje preko Jankovića i Vujovića

5 minut meča: na tribinama gromoglasno navijanje, sudije se jedva čuju, dvorana ispunjena do posledjeg mjesta. Igrači Borca su u početnom grču što gosti koriste i vode 4:2, Janković je promašio sedmerac.

10 minut meča: Dva sedmerca je iskoristio Alpla Hard, Borac je imao dva puta igrača manje. Dok je u 9 minutu igrao sa čak dva igrača manje, što je iznerviralo publiku. Rezultat je 3:9 za goste. U igru još nije ulazio Bojinović.

13 minut meča: kontra Borca i pogodak Nikića je digao publiku na noge, Borac se odbranio i u sledećem napadu. Ušao je Bojinović. Vratio se u hram sporta popularni BAKA. Bojinović je promašio sedmerac 4:10 za goste.

11982509_10206822772761980_684734666_o 11991119_10206822739041137_485904092_o

18 minut meča: Borac dolazi do svoje igre, razbranio se Tibor Ivanišević to je potrebno Borcu. Napad za -4 vraća se domaćin u igru 7:11

19 minut meča: sudija prvo nije svirao korake za igrača Alple a potom i sumljiv sedmera, publika je skočila na noge i počastila sudiju salvom uvreda. To nije omelo Zeinera da postigne gol 7:12

20 minut meča: Nikolić je promašio zicer, fantastična odbrana Dokmića a potom i još jedan gol Aple 7:13

21 minut meča: Trivundža iz pozicionog napada a onda i Vujović smanjuju na 9:13 obojica su postigli po tri pogotka.

22 minut meča: agresivnija igra Borca, pred kraj napada Miloševič je zaradio isključenje. Alpa je postigla gol 9:14

23 minut meča: Trivundža pogađa za Borac a zatim i Tanasković za goste.

24 minut meča: drugo isključenje za Alplu gol Bojinovića poništen zbog prestupa ostaje 10:15

27 minut meča: bravura ćeranića sa krila, lopta pogađa stativu, kontra napad Alpla je iskoristio 10:16

28 minut meča: Trivundža pogađa i to je njegov peti pogodak, zatim posle dobre odbrane pogađa i Šekarić za 12:16

29 minut meča: Ćeranić kreće u kontra napad kao brzi voz i diže publiku do delirijuma, još jednom smo se odbranili posle toga 13:16 minut prije kraja i napad za Borac

Poluvrijeme: napad Alple se završio sedmercem koji je iskoristio Zeiner. Trivundža je dobio isključenje. Nije ostalo vremena da Borac postigne gol. Rezultat na kraju je 14:17 za goste. Utisak je da je Borac kasno ušao u ritam i da u nastavku mora da igra kao pred kraj prvog perioda i da može do pobjede

35 minut meča: sedmerac je dao Trivundža nakon dva promašaja alli Schlinger vraća prednost na četiri gola razlike 16:20

37 minut meča: opet su svirali prestup Bojinoviću, dok Alpla prilično lako postiže golove. Bojinović u karakterističnom prodoru lažnjakom izbacuje čuvara i daje gol 17:22

39 minut meča: sudar Mikića sa gostujućim golmanom. Potom Obradović pogodio a Borac se još jednom odbranio. Čini se kao da su ušli u željeni ritam sa kraja prvog poluvremena.

41 minut meča: razbranio se Ivanišević i odbranio dva zicera posle pogađa Janković 19:22

43 minut meča: Ivaniševi je digao publiku na noge sedmom odbranom a onda i Obradović golom, od buke se ne čuje sudija u sledećem napadu Alple. Igrač manje i treće isključenje Miloševića što znači i crveni karton. Weber postiže peti pogodak 20:23

45 minut meča: Tanasković pogađa za Alplu, ne može Borac sa igračem manje u odbrani. U sledećem napadu sudija napokon svira sedmerac za Borac Trivundža uzima loptu i pogađa 21:24. Borac ima igrača više.

47 minut meča: prvo se Borac odbranio a onda je Bojinović iznudio sedmerac, Trivundža opet siguran 22:24

48 minut meča: sjajna akcija na bekovskoj liniji Trivundža- Bojinović i pogodak Nikolića njegov prvi gol na meču 23:25

49 minut meča: Trivundža opet sedmerac i to je njegov deseti pogodak. Čvrsta odbrana Borca i sjajna odbrana Ivaniševića 24:26, Borac ima napad.

51 minut meča: Trivundža iz igre pogadja za 25:26 posle toga diskutabilna odluka i isključenje Vujovića. Sa igračem manje Borac prima gol 25:27. Tajm aut je zatražila klupa Borca pred sledeći napad.

52 minut meča: evidentna je klasa Bojinovića i iznudio je sedmerac sjajnom fintom, Trivundža uzima loptu i opet pogađa 26 :27 nastupila je ludnica u dvorani

53 minut meča: nevjerovatno kakvo isključenje je sudjeno Trivundži koji je bio daleko od linije ali sedmerac je dosuđen. Ivanišević ima veliko srce i sjajne reflekse i zaustavlja šut.

54 minut meča: još jedan sedmerac i još jedna parada Ivaniševića 26:28

56 minut meča: Bojinović postavlja napad i ostaje rupa za Jankovića koji pogađa za 27:28, brzo je Alpla vratila na dva razlike, ali Nikolić pogađa za 28:29

57 minut meča: Nikić je promašio kontra napad posle odbrane Ivaniševića, Borac je popravio odbranu i opet ima napad, ovoga puta za prvo izjednačenje ali Bojinović promašuje.

58 minut meča: Veliki Ratko Nikolić  gol i isključenje za goste. Napad za Alplu i odbrana Ivaniševića.

59 minut meča: Nikić pogađa za prvo izjednačenje a onda i odlična odbrana ali loša kontra Borca zatim. U poslednjem napadu na meču dvije sekunde pred kraj meča isključenje za Šekarića. Ostalo je 30:30 i posle akcije Alple sa golmanom-igračem.

Produžeci, dva puta po pet minuta.

Ekipa Borca nije uspjela u produžecima da savlada Alpla HC Hard i plasira se u finale kvalifikacionog turnira za učešće u Ligi šampiona. Više živaca a i iskustvo je pomoglo gostima da savladaju Borac koji je ima fantastičnu podršku sa tribina prepunog Borika.

Borac sutra igra protiv Lionsa u borbi za treće mjesto i izbore plasman u treće kolo EHF kupa. Dok Alpla HC Hard igra finale protiv Elveruma za plasman u Ligu šampiona.