19. 09. 2020.
Elverum je u finalu!

„Nismo favoriti, ali defintivno imamo šanse“, kažu u ovom Norveškom klubu. Prva zvijezda ekipe Elverum je srbijanski internacionalac koji igra na poziciji srednjeg beka ali se vrlo često zna naći na lijevom beku ,Luka Mitrović. Ovaj igrač završava najviše napada Norvežana. Jedini nedostatak u odnosu na prošlu sezonu je taj što im nedostaje Šveđanin Kale Bjorkman na desnom krilu. Jako su kompaktna ekipa, igraju kolektivno, dobri su u tranziciji, i napadačkoj i odbrambenoj, jako se brzo vraćaju, a isto tako odlično igraju polukontru i kontru. Regularni dio prvenstva prošle sezone završili su na četvrtom mjestu, ali su kroz plej-of došli do šampionske titule.

OCI Lions je osnovan 2008. godine spajanjem klubova Sitardia iz Sitarda i BFC iz Beka. Oni su najbogatiji klub u Holandiji. Ekipa ima dobre sutere i pokušava igrati moderan rukomet uz pomoć kontri i polukontri što im je najjače oružje. Svi igrači su Holanđani izuzev Portugalca Žoaa Ramosa koji igra na poziciji lijevog krila. Najbolji igrač im je srednji bek Luk Stajns, koji je bio povrijeđen i pitanje je da li će igrati i u kojoj mjeri se oporavio. Ono što je interesantno je da ekipu Limburg Lajons sa klupe vodi žena, Monik Tijsterman.

Igrači su se zagrijali i sve je spremno za povratak Lige šampiona u Banja Luku.

Meč vode sudije iz Francuske, počelo je predstavljanje ekipa, prvo OCI Lions a zatim i Elverum.

11854086_10206821802417722_1412867031_n 11992099_10206821802377721_1772758098_n

U Boriku se okupilo oko 250 gledalaca, ekipa OCI Lions ima i malu grupicu navijača, njih desetak koji su došli iz Holandije da podrže svoj tim.

17.30h – Ekipa Elveruma ima prvi napad Mitrović Luka je postiga prvi pogodak na turniru Elverum vodi 1:0

5 minut utamice: Elverum djeluje organizovanije i dosta motivisanije, vode rezultatom 4:2 Luka Mitrović je postigao dva gola, još su golove postigli Lingoe i Stegvik, dok su golove za Heijnen i Steins.

10 minut utakmice: nakon početne letargije Lions su došli do daha. Preko Steinsa prave velike probleme ekipi Elveruma za koju brani odlični golman Nergard sa pet odbrana i drži prednost svoje ekipe od jednog gola razlike, 6:5

15 minut utakmice: Lions su došli do vodstva od dva gola 7:10 je trenutni rezultat, grublja igra Elveruna uzrokovala je dva sedmerca za Lions a ob su iskorištena. Najbolji igrač na terenu je Steins Ivo sa pet postignutih golova. Navijači Lions-a su oduševljeni preokretom svoje ekipe i burno prate meč.

20 minut utakmice: Ekipa Lions-a takođe ima sjajnog golmana Hoiting-a koji ima osam uspješnih odbrana, sada je ovo pravi obračun golmana, jedan bi mogao izrasti u heroja. Rezultat je 8:10 za Lionse

25 minut utakmice: Ekipa Elveruma igra znatno grublju odbranu pa je Lions imao tri sedmerca, poslednji je odbranio sjajni Oeien. U sledećem napadu Lions je imao napad i izbori li su sedmerac iz koga su izjednačili 10:10.

30 minut, poluvrijeme: Ekipe su izjednačenog kvaliteta, blagu prednost nakon prvih 30 minuta ima holandska ekipa OCI Lionsi, a semafor pokazuje rezultat 14-15. Najviše pogodaka, pet, u ekipi OCI Lionsa dao je Ivo Steins dok kod Elveruma Stefen Stegavik je najefikasniji sa četiri pogodka.

11921956_10206822189227392_1686139505_n 11994436_10206822189267393_470161314_n

Počinje drugo poluvrijeme

35 minut meča: Sjajni golman Hoitin ekipe OCI Lions sa 11 odbrana drži vodstvo svoje ekiperazultat je 17:18. Najbolji strijelac ekipe je Ivo Steins sa pet pogodaka.

Pored nas je kolega sa Elverums radija, najbučniji u press zoni, sa oduševljenjem prati dobre poteze svoga tima.

11994337_10206822357831607_1474258428_n

40 minut meča: izjednačenje 21:20 po ko zna koji put zatresla se prečka danas, kao da igrači namjerno pogadjaju prečku umjesto gola. Peti sedmerac iskoristio je Elverum.

45 minut meča: Publika sa oduševljenjem isprati svaku bravuru golmanaHitein-a koji sada ima 15 odbrana. Rezultat je 22:22 sjajan meč gledamo u Boriku.

48 minut meča: sedmi pogodak na meču postigao je Stegavik za vodstvo svoga tima za 23:22. Vidno grublja igra Elveruma. Sjevnula su dvije kontre za pogodak Lindboe za 25:23, zatim i Buruda dva puta, 27:23, sada je to već serija od četiri gola.

50 minut meča: Elverum je bazirao igru preko desnog krila a sjajni Burud daje svoj osmi pogodak postigao je Burud 30:27 je rezultat.

55 minut meča: 32:30 igrač Lions-a Baart se razgoropadio u drugom poluvremenu i postigao 7 golova za svoj tim i drži Lionse u igri.

58 minut meča: čini se da je Elverum prvi finalista. Tri gola prednosti i napad za Norvežane. Zatražili su i tajm aut pred sledeći napad.

59 minut meča: 34.30 ekipa Elveruma je postigla još jedan pogodak nakon povratka sa tajm auta.

60 minut meča, kraj, Elverum je prvi finalista kvalifikacionog turnira Lige šampiona. Ekipu su sjajno predvodili Burud sa 9 i Stegavik sa 8 pogodaka. Dok je za Lions najbolji bio Baart i Steins sa po 7 pogodaka. Rezultat je na kraju 35-30.

Utisak je da Borac izgleda kompletnije, jače i bolje od obje ekipe. Srećno momci!