25. 05. 2020.

Ronaldo postigao 501 gol u karijeri

Čak 323 gola u 307 utakmica za Real postigao je Kristijano Ronaldo, u klubu tvrde i jedan više.

Sa dva gola u Malmeu Portugalac Kristijano Ronaldo je premašio cifru od 500 golova u karijeri. Postigao je 501 pogodak za Sporting, Menčester junajted, selekciju Portugala i najveći klub na svijetu. Upravo se Real Madrid oglasio sa čestitkom Portugalcu kao najvećem strijelcu u istoriji kluba.

“Zvanična statistika nije tačna, Kristijano Ronaldo je za naš klub postigao 324 pogotka, a ne 323 kako bilježi zvanična statistika. Mi znamo da je Kristijano Ronaldo postigao gol koji je neopravdano pripisan Pepeu u duelu sa Real Sosijedadom, pa je samim tim prevazišao Raulovih 323 gola u dresu našeg kluba”, oglasio se “kraljevski klub”.

Do zvanično 501 gola, Portugalac je stigao u 753. nastupu – pet golova za Sporting u 31 meču, 118 za Mančester junajted u 292, 55 pogodaka u 122 nastupa za Portugal, a najopasniji je bio u Realu. Čak 323 gola u 307 utakmica. Real tvrdi i jedan više.

“Veoma sam srećan zbog podatka da sam postigao 501 gol, i zahvalan sam saigračima koji su mi to omogućili”, naglasio je 30-godišnji napadač.

A dva gola Malmeu donijela su Portugalcu novi rekord, pošto je to bio njegov 22. dubl u Ligi šampiona, pa je pretekao Lionela Mesija koji je postigao 22, na trećem mejstu je Raul sa 14, dok je Pipo Inzagi to uradio 12 puta.

Komentariši

Microsoft napušta Windows Defender
Microsoft napušta Windows Defender