23. 11. 2020.
Težak poraz Zvezde, pobjede Panatinaikosa i Bajerna

MADRID – Košarkaši Crvene zvezde pretrpjeli su težak poraz od Real Madrida (98:71), a pobjede su ostvarili Bajern Minhen, Efes, Limož, Panatinaikos i Unikaha, u sinoćnjim utakmicama 2. kola Evrolige.

Crveno-bijeli su očekivano izgubili od šampiona Evrope, ali su izbjegli rezultatsku katastrofu, nakon što je Real u drugom poluvremenu zaigrao opuštenije.

U prve dvije četvrtine favorizovani domaćin prosto se poigravao sa srpskim timom, oslabljenim zbog povreda brojnih igrača, pa su izabranici Dejana Radonjića u tom periodu postigli samo 20 poena.

Ipak, utisak je donekle popravljen u posljednjoj dionici, ali je činjenica da Radonjić sa trenutnim kadrom teško može da računa na željene rezultate.

Bajern je u Minhenu zasluženo slavio protiv Himkija (69:60), Panatinaikos pod vođstvom Aleksandra Ðorđevića nadigrao je Karšijaku (85:73), dok je Efes pobijedio milanski Armani (89:73).

Limož je u Zagrebu pobijedio domaću Cedevitu (84:80), a Unikaha u Tel Avivu neočekivano lako domaći Makabi (93:82).

Rezultati

A grupa:

• Bajern Minhen – Himki 69:60 (22:16, 23:15, 14:20, 10:9)
  • Real Madrid – Crvena zvezda 98:71 (22:6, 34:14, 26:21, 16:30)
  • Danas igraju Strazbur – Fenerbahče.

Tabela: Fenerbahče 1-0, Real Madrid, Himki, Bajern i Crvena zvezda 1-1, Strazbur 0-1.

B grupa:

• Efes – Armani Milano 89:73 (21:20, 22:22, 26:21, 20:10)
  • Cedevita – Limož 80:84 (19:27, 13:17, 22:15, 26:25)
  • Danas igraju Laboral – Olimpijakos.

Tabela: Efes 2-0, Olimpijakos 1-0, Limož i Armani 1-1, Laboral 0-1, Cedevita 0-2.

C grupa:

• Panatinaikos – Karšijaka 85:73 (30:15, 17:19, 17:18, 21:21)
  • Danas igraju Žalgiris – Lokomotiva Kuban i Barselona – Zelena Gora.

Tabela: Lokomotiva i Žalgiris 1-0, Panatinaikos i Karšijaka 1-1, Zelena Gora i Barselona 0-1.