03. 12. 2020.
SEHA: Borac m:tel samo zaprijetio Vespremu

Očekivano laku i ubjedljivu pobjedu upisali su rukometaši Vesprema protiv Borca m:tel. Duel u “Boriku” riješen je u drugoj polovini prvog poluvremena, kada su Mađari napravili seriju 10:2 i osigurali novi trijumf u SEHA ligi.

Rukometaši Borca m:tel u duel 4. kola SEHA lige protiv Vesprema ušli su kao totalni autsajderi, a prejaki gosti iz Mađarske rutinski su odradili meč u “Boriku” i slavili ubjedljiv trijumf.

BORAC M:TEL – VESPREM 20:34 (10:19)

Gosti su tokom većeg dijela meča kontrolisali susret, dok su crveno-plavi samo jednom uspjeli ozbiljnije da zaprijete favorizovanom rivalu.

Bilo je to u 17. minutu, kada je sa dva brza gola Stefan Janković pogodio za 8:9. Od tog trenutka, pa do kraja prvog poluvremena, igrači Vesprema postigli su čak deset pogodaka, Banjalučani samo dva, pa je već na pauzi između dva dijela igre pobjednik bio poznat.

U nastavku je prednost mađarske ekipe rasla iz minuta u minut. Čuvar mreže Vesprema Roland Mikler imao je svoj dan, upisao čak 20 uspješnih intervencija, dok su domaći igrači očigledno bili previše impresionirani snagom rivala.

Napravili su veliki broj tehničkih grešaka, što su iskusni gosti znali da kazne i na kraju dođu do lagane i ubjedljive pobjede.

Trener Borca m:tel Boris Dvoršek u finišu susreta pružio je priliku mladim igračima, a briljirao je Srđan Mijatović, mladić rođen 1998. godine, koji je za nekoliko minuta pokazao da se radi o pravom rukometnom biseru i da crveno-plavi ne moraju da brinu za budućnost.

Borcu m:tel je ovo bio šesti poraz u sedam mečeva SEHA lige, a u narednom meču neće imati ništa lakši zadatak, s obzirom da će gostovati Vardaru.

Borac m:tel - Vesprem