27. 11. 2020.
Debakl košarkaša Zvezde protiv Himkija

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Moskvi od ekipe domaćeg Himkija sa 91:53 (22:17, 29:13, 20:9, 20:14), u utakmici 3. kola A grupe Evrolige.

Izabranici trenera Dejana Radonjića pretrpjeli su drugi poraz nakon što su prethodni savladali Strazur u Beogradu i izgubili od Real Madrida u gostima, dok je Himki zabilježio drugu pobjedu.

Oslabljeni crveno-bijeli večeras nisu imali šta da traže u Podmoskovlju protiv boljeg i kvalitetnijeg rivala. Igrali su konfuzno, bez ikakvih ideja da se suprotstave raspoloženom protivniku, koji je bio toliko nadmoćan da se jednostavno poigravao.

Himki je od početka utakmice nametnuo snažan tempo održavajući ubjedljivu prednost. Crvena zvezda je bila nemoćna da zaustavi zahuktalog domaćina, a sve je bilo riješeno pred kraj treće četvrtine kada je ruski tim stekao plus 32 poena (71:39).

Ni u posljednjoj dionici meča Himki nije popuštao, pa je samo dotukao grogirane košarkaše srpskog šampiona.

U ekipi Himkija svi su se upisali u strijelce, a predvodili su ih Augustin sa 14, Dragić sa 12 i Koponen sa 10 poena, dok su u neubjedljivoj Crvenoj zvezdi bolji od ostalih bili Cirbes sa 15 i Mekel sa 9 koševa.

Meč u Moskvi počeo je minutom ćutanja u čast preminulog legendarnog trenera Ranka Žeravice.

U narednoj evroligaškoj utakmici Crvena zvezda dočekuje 6. novembra ekipu Fenerbahčea.