11. 05. 2021.
Australijan open: Čung se hrabro suprotstavio Đokoviću

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković uspješno je počeo odbranu titule na Australijan openu pobjedom nad Hjeonom Čungom iz Južne Koreje.

Novak je tokom čitavog meča bio nešto nervozniji nego inače, a mnogo problema zadavao mu je raspoloženi Korejac, posebno na početku meča.

Tada je 19-godišnjak iz Suvona parirao u razmjenama, pogodio nekoliko izuzetnih vinera i čak uspio da napravi brejk.

Servis Srbinu je oduzeo u sedmom gemu smanjivši na 4:3 i u tim trenucima očigledno je bilo da je čak i Novak impresioniran igrom protivnika. Ipak, ono što nedostaje Čungu jeste iskustvo, a upravo zbog toga nije uspio da učini meč rezultatski neizvjesnim.

Prvi igrač na ATP listi napravio je novi brejk, dobio prvi set, a onda i lagano krenuo ka pobjedi. U drugom dijelu igre bio je još ubjedljiviji, a onda u trećem zadržao prednost koju je stekao na samom početku seta.

Meč je trajao nešto manje od dva sata i za to vrijeme Novak je zabilježio 40 vinera i 27 neiznuđenih grešaka. Sa druge strane, korejski teniser završio je u ‘debelom’ minusu, iako je bio veoma raspoložen – 16:29.

Čung nije oduševio samo protivnika već i navijače na tribinama Rod Lejver arene koji su ga sa terena ispratili burnim aplauzom.

U sljedećem kolu Đoković će igrati protiv boljeg iz meča Kventi Hali – Ivan Dodig.

Australijan open počeo je u ponedjeljak i igra se za nagradni fond od 44 miliona dolara.