12. 05. 2021.

Igokea i Široki večeras igraju finale Kupa BiH

Košarkaši Igokee i Širokog igraju večeras u Mrkonjić Gradu, finale Kupa BiH.

Kao i prošle godine, za trofej namijenjen pobjedniku Kupa BiH boriće se Igokea i Široki.

Tim iz Aleksandrovca sinoć je bez većih problema savladao sarajevsku ekipu Spars 91:63. Čak pet igrača Igokee imalo je dvocifren učinak. Najbolji je bio Ivan Keser sa 16 poena, dok je Šibalić postigao 15 poena.

Mnogo više neizvjesnosti viđeno je u drugom polufinalu, gdje je Široki poslije preokreta sa 76:68, bio uspješniji od domaćina turnira Mladosti. Ekipa iz Mrkonjić Grada imala je 16 poena prednosti na poluvremenu, ali gosti su odlučnom igrom u nastavku preokrenuli rezultat u svoju korist i zasluženo došli do plasmana u finale.

Utakmica finala Igokea – Široki igra se od 20 časova. Aleksandrovčani se bore za četvrti, a ekipa iz Širokog Brijega za 10 trofej namjenjen pobjedniku Kupa BiH.