17. 05. 2021.
LŠ: Barselona savladala Arsenal, Јuve i Bajern remizirali

Fudbaleri Barselone savladali su Arsenal sa 2:0 (0:0) u Londonu, dok su Јuventus i Bajern remizirali 2:2 (0:1) u Torinu u prvim mečevima osmine finala LŠ.

Katalonci su slomili Arsenal u posljednjih dvadeset minuta, golove je postigao Leo Mesi u 71. i 83. minutu iz penala, pa je Barselona praktično već obezbijedila prolaz među najboljih osam.

Malo je nedostajalo da isto to učini i Bajern, koji je vodio 2:0 pogocima Milera i Robena. Međutim, Јuventus je do kraja uspio da golovima Dibale i Sturara koliko-toliko sačuva nadu pred revanš u Minhenu.

Na Emirejtsu u Londonu, Barselona je pokazala svu raskoš svoje čuvene škole fudbala oličene u bravurama Mesija, Nejmara, Pikea, Inijeste, Suareza i društva, što je krunisao nenadmašni Mesi sa dva pogotka.

juventus bajern roben

U Torinu su se sastale dvije podjednako jake ekipe – domaći Јuventus i Bajern iz Minhena. Kvalitena i energična utakmica donijela je mnogo dobrih poteza i po dva gola svakoj ekipi, ali razloga za strepnju ima više Јuventus jer gostuje u Minhenu.