13. 05. 2021.
Igokea ostaje u ABA ligi

Nastup u ABA ligi ove sezone, košarkaši Igokee zaključili su pobjedom na gostovanju Tajfunu 81-76.

Posljednje kolo regionalnog takmičenja donijelo je dosta uzbuđenja, jer se nekoliko timova borilo za opstanak. Igokei je nastup u ABA ligi sezone garantovala pobjeda u Sloveniji, a ekipa Dragana Bajića je to i ostvarila.

U prvom poluvremenu Tajfun je parirao Igokei iako je slovenački tim još ranije ostao bez izgleda da zadrži mjesto u ABA ligi.

Igokea je na poluvremenu bila u zaostatku od tri poena,ali u nastavku je odigrala mnogo bolje i zasluženo pobijedila.

Igokea je naročito dobro odigrala 3.četvrtinu, koju je dobila sa 12 poena razlike.

Najbolji pojedinac u redovima tima iz Aleksandrovca bio je Šibalić sa 21 poenom, a pratio ga je Radivojević sa 18.

U ekipi Tajfuna se istakao Čabular sa 18 koševa.

Polufinalni parovi plej ofa ABA lige su Budućnost-Mega Leks i Crvena zvezda-Cedevita.

U veliko finale će timovi koji prvi ostvare dvije pobjede, a prednost domaćeg terena imaće Budućnost i Crvene zvezda.

U posljednjem kolu mjesto u ABA ligi izgubila je Sutjeska iz Nikšića nakon dramatičnog poraza u Zadru 85:83. Crvena zvezda je u posljednjem kolu pobijedila Krku pred svojim navijačima 77:67.