19. 01. 2021.
Crvena Zvezda u zagrebačkoj areni do finala ABA lige i Evrolige

Košarkaši Crvene Zvezde pobijedili su večeras ekipu Cedevite rezultatom 73:65 ( 16:19 18:20 21:10 18:16 ) u revanš utakmici u Zagrebu, i skorom od 2:0 u plej-of seriji izborili su finale Jadranske lige gdje bi 28.marta u Beogradu trebali igrati ‘majstoricu’ sa Mega Leksom, datum još uvijek nije zvanično potvrđen jer zavisi od plasmana Zvezde u Evropi.

Heroj  Zvezdine ekipe bio je sjajni Vladimir Štimac koji je večeras slobodno sudeći odigrao utakmicu sezone sa postignutih 17 poena i 6 skokova.Efikasnost su zabilježili i Miler sa ( 14 p 6 s 3 as. ) te Jović sa ( 10 p  6 as. ).U ekipi Cedevite najefikasniji su bili  Pulen (17 p ), Gordić (13 p ) i Vajt (11 p ).

U određenim momentima vidljiva je bila nekorektnost i nefer suđenje od strane arbitara prema timu iz Beograda zbog čega je uslijedio protest trenera Radonjića pa mu  je zbog ulaska na teren  dosuđena tehnička.Međutim uprkos agresivnoj igri oba tima ove godine ipak ćemo u finalu gledati dva srpska tima.Utakmica je u prvom poluvremenu često bila prekidana zbog ličnih grešaka.Zvezda je u prvih 20 minuta imala čak 11 izgubljenih lopti ali dobar šut ju je zadržao blizu domaćinu.U drugom poluvremenu znatno su popravili odbranu i razigrali se.

“Želim da se zahvalim navijačima koji su došli u Zagreb i bodrili nas do pobede. Hteo bih da se vratim na početak sezone, što se ne sme zaboraviti – povrede na pripremama i nesnalaženje nekih igrača. Svašta se događalo, a sada sedimo ovde i slavimo pobedu i 2:0 protiv Cedevite. Gradili smo se kroz sezonu”, izjavio je Radonjić i nastavio:
“Ako sam dobro obavešten, po svemu sudeći ovo će značiti nastavak našeg puta u Evroligi bez obzira na finale”.

Zvezda već sutra leti za Krasnodar u susret 12. kolu  Evrolige, gdje će u četvrtak odigrati meč sa Lokomotivom Kuban.