19. 01. 2021.
Zvezda izgubila u Rusiji i zadržala treće mjesto na tabeli

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Lokomotivi Kubanj sa 86:62 u okviru 12. kola Top16 faze Evrolige.

Izabranici Dejana Radonjića su tako pretrpili peti poraz, uz koje imaju sedam pobjeda, i ostali su na trećem mjestu tabele grupe E.

Tim iz Krasnodara je, s druge strane, upisao osmi trijumf, koji mu je omogućio plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja dva kola prije kraja.

‘Crveno-bijelima’ za plasman u Top8 fali jedna pobjeda, ali bi mogli da ga obezbijede i u petak, u slučaju pobjede Unikahe nad Anadolu Efesom.

Šampion Srbije je odigrao lošu utakmicu u Krasnodaru i bio je jasno da su igrači veoma umorni, pošto su u roku od 48 sati odigrali dvije utakmice i prešli oko 2.500 kilometara. U prvom poluvremenu su držali korak za ‘Lokosima’, ali su u nastavku potpuno pali, što je domaći tim iskoristio i praktično rutinski dobio utakmicu.

Najbolji u timu Zvezde bio je Marko Gudurić sa 13 poena i četiri asistencije, dvocifreni učinak imao je još Tarens Kinzi sa deset poena, dok je Vladimir Štimac utakmicu završio sa devet poena.

Lokomotivu su predvodili Kris Singlton i Entoni Rendolf sa po 17 poena. Rendolf je imao i četiri ukradene lopte, Malkolm Dilejni je dodao 12 poena i devet asistencija, dok je Rajan Brekof imao 11 poena.

Naredna utakmica košarkaše Crvene zvezde čeka narednog četvrtka, 31. marta, od 20 časova, kada u “Kombank areni” dočekuju Darušafaku.