26. 01. 2021.
LŠ: Real na koljenima, PSŽ i Siti remizirali

Pari Sen Žermen i Mančester Siti remizirali su 2:2, dok je Volfsburg iznenadio Real Madrid sa 2:0, u prvom mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Meč u Parizu su obilježili promašaji, jedan iz penala, i amaterske greške, Siti je poveo, PSŽ preokrenuo, ali će polufinalista biti rešen u Mančesteru.

Utakmica na Parku prinčeva donijela je očekivani spektakl od prvog minuta. Siti je krenuo velikim presingom i nekoliko puta ugrozio gol PSŽ-a, ali nije bilo promjene rezultata. Kontrolisali su gosti igru još desetak minuta, a onda se razigrao PSŽ.

Milorad Mažić je svirao penal za PSŽ u 17. minutu, nakon starta Sanje nad Luizom. Međutim, Džo Hart brani šut Zlatana Ibrahimovića sa bijele tačke.

U narednih desetak minuta Šveđanin je imao još dva zicera, ali je oba propustio. Prvo je glavom šutirao pravo u Harta, a onda je situaciju “jedan na jedan” pokušao da završi lobom, koji je otišao preko gola. To su gosti surovo kaznili, naizgled bezopasni poveli su u 38. minutu. Pogriješili su Matuidi i Rabio na sredini, Fernando i Fernandinjo ekspresno organizovali polukontru koji koristi Kevin de Brujne za 1:0 za “građane”.

Međutim, samo četiri minuta kasnije PSŽ je izjednačio, na sličan način. Amatersku reakciju Harta i Fernanda na ivici kaznenog prostora koristi Ibrahimović i uz malo sreće se iskupljuje za promašaje te poravnava rezultat pred poluvrijeme.

PSŽ kreće snažno u nastavku, odlične šanse propuštaju Kavani i Ibrahimović koji pogađa i prečku, ali pola sata prije kraja “Sveci” uspjevaju da preokrenu. Poslije centaršuta iz kornera Kavani je šutirao glavom iz teške situacije, Hart je dobio loptu koja stiže do usamljenog Rabioa na drugoj stativi, a mladi vezista je lako ubacuje u mrežu. Usljedilo je još nekoliko dobrih akcija domaćina, da bi u 72. minutu opet usledio šok. Opet su očajno reagovali igrači PSŽ-a, ovaj put Orije i Luiz u svom kaznenom prostoru, a taj poklon koristi Fernandinjo i donosi izjednačenje Sitiju.

U drugom večerašnjem meču, Real je odigrao očajno u Njemačkoj. Volfsburg, koji se muči u Bundesligi da izbori mjesto u Evropi, održao je fudbalsku lekciju desetostrukom prvaku Evrope, a malo sreće mu je nedostajalo da ga i ponizi.

Nakon što je Ronaldo poništen gol u drugom minutu, nije bilo mnogo uzbuđenja u Volfsburgu, do 17. minuta. Đanluka Roki je procijenio da je Kazemiro nepropisno startovao nad Širleom u kaznenom prostoru, te svirao penal za Volfsburg.

Ovu šansu ne propušta sjajni bek Rikardo Rodriges koji je lako savladao Navasa. Usljedila je dominacija domaćina koji je u potpunosti kontrolisao igru, te već u 25. minutu duplirao prednost. Sjajno su kombinovali “vukovi”, na kraju je Pinto pronašao u petercu Arnolda koji šalje “kraljevski klub” u nokdaun.

Do kraja poluvremena Real jedva uspjeva da se oporavi i kreira nekoliko akcija, ali osim jednog pokušaja Benzeme glavom, nije konkretno ugrozio gol Benalja. Drugo poluvrijeme donijelo je znatno slabiji tempo igre, Volfsburg se povukao i vrebao iz kontranapada, nekoliko dobrih situacija je imao Širle, ali ih nije iskoristio da dotuče rivala.

S druge strane, Real je na sve načine tražio bar jedan gol koji bi mu olakšao revanš, ali su Bejlu, Ronaldu bili zatvoreni svi prilazi. Portugalac je jedini uspio dva puta da zaprijeti Benalju, jednom je šutirao neprezicno glavom, a drugi put nedovoljno snažno nogom.

U samom finišu novu šansu za 3:0 za Volfsburg imao je rezervista Kruse, ali ga je sprečio Navas.