15. 01. 2021.
Poraz Borca u Širokom Brijegu, Travnik ispao iz lige

Velika borba za opstanak u Premijer ligi BiH, ali i za šampionsku titulu vodila se u 28. kolu, a najveći pobjednik je Slavija koja je pobjedom nad Radnikom 2:1 pobjegla iz opasne zone.

Najveći gubitnik je Travnik koji je porazom nad svom terenu od Slobode rezultatom 3:2 izgubio sve šanse za opstanak dva kola prije kraja.

Šampionska trka između Slobode i Zrinjskog se nastavlja, a “plemići” su zadržali četiri boda prednosti pobjedom nad Veležom 1:0 u mostarskom derbiju. Gol vrijedan pobjede postigao je Nemanja Bilbija u 58. minutu meča.

Zrinjski je ipak u prednosti nad Slobodom, jer već u sljedećem kolu može pobjedom protiv Mladosti može da obezbijedi svoju četvrtu titulu prvaka BiH.

Sloboda u isto vrijeme dočekuje Sarajevo, koje je na trećem mjestu na tabeli, sa samo dva boda manje od Tuzlaka.

Ukoliko Zrinjski kiksa protiv Mladosti, a Sloboda savlada Sarajevo, pitanje šampiona rješavaće se u direktnom duelu Zrinjski – Sloboda u posljednjem kolu.

Dok je stanje na vrhu ostalo praktično isto, na dnu se “kuva”, a situacija se mijenja iz kola u kolo, a mijenjala se i iz minuta u minut tokom mečeva 28. kola.