16. 01. 2021.
Real Madrid preko Mančester sitija do finala Lige šampiona

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su na svom terenu u revanš utakmici polufinala pobijedili Mančester siti sa 1:0.

U prvoj utakmici prije osam dana igranoj u Engleskoj nije bilo golova, pa je odluka o plasmanu u finale “pala” u Madridu na prepunom stadionu Santjago Bernabeu.

Real je do trijumfa došao autogolom Fernanda u 20. minutu, koji je zakačio šut Gereta Bejla s desne strane iskosa i prevario svog golmana Džoa Harta.

Madriđani će se u finalu Lige šampiona 28. maja na stadionu San Siro u Milanu sastati s gradskim rivalom Atletikom koji je u polufinalu eliminisao Bajern Minhen.

Sve do jedinog gola na utakmici nije bilo prilika, a poslije jednog prodora Danijela Karvahala u 20. minutu po desnoj strani i dodavanja ka Geretu Bejlu, Real nije imao šansu za gol.

Nakon toga kraljevski klub, kom je ovo bilo 27. polufinale u evropskim takmičenjima, je uglavnom kontrolisao ritam meča, ali pored nekih udaraca s distance nije ozbiljnije ugrozio gol Harta.

Mančester siti je najbolju priliku za izjednačenje imao u 45. minutu, ali je Fernandinjo udarcem s ivice kaznenog prostora pogodio stativu.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto brži fudbal i nekoliko prilika na obje strane.

Hrvatski fudbaler Luka Modrić je u 52. minutu poslije centaršuta Bejla s desne strane ostao sam ispred Harta, ali je šutirao pravo u njega, a samo tri minuta kasnije Kristijano Ronaldo je slabo s oko pet metara glavom šutirao u reprezentativnog golmana Engleske.

Bejl je u 66. minutu bio najviši u skoku poslije kornera Tonija Krosa, međutim, njegov udarac glavom je samo okrznuo prečku.

Mančester siti je u finišu pojačao pritisak i imao nekoliko dobrih udaraca s distance, ali je gomlan Kejlor Navas ostao nesavladan.