19. 01. 2021.
Kup BiH: FK Borac dočekuje Željezničar

FK Borac ispao iz BHT Premier lige

U poslijednjem kolu BHT Premier lige FK Borac na svom terenu ugostio je ekipu NK Vitez. Borcu je bila potrebna pobjeda od dva gola razlike da ostane u ligi i naredne sezone. Uprkos jako lošem vremenu na stadion je došlo oko 6 000 pristalica domaćeg kluba, da da podršku svojim miljenicima u poslijednjem okršaju ove sezone.

Igrači Borca krenuli su na samom početku ofanzivno i poveli već u sedmoj minuti meča golom Željka Đokića.

Borcu je taj rezultat odgovarao pa je i tempo meča opao, što je rezltovalo izjednačenjem gostiju iz Viteza, rezultat na 1:1 poravnao je u 22 minutu Velibor Đurić-

Izjednačenje je trgnulo igrače Borca što ih je dovelo do novog vodstva, strijelac gola je bio Dejan Popović u 31 minutu meča.

Samo devet minuta bio je Borac u prednosti, a novo izjednačenje Vitezu donio je Josip Santić. Ovaj rezultat ide na ruku gostima koji sa bodom ostaju u ligi, a domaći sada moraju da postignu dva gola.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 2:2, a taj rezultat je ostao do kraja meča.

Bod sa Gradskog stadiona nije dovoljan Borcu za opstanak tako da FK Borac naredne sezone neće nastupati u BHT Premier ligi.

Borac je sezonu završio na 11 poziciji na tabeli sa 36 osvojenih bodova, 3 manje od Mladosti, Viteza i Olimpika.

Osim Borca, ispali su Drina, Slavija, Rudar, Prijedor, Velež i Travnik.