26. 11. 2020.
EURO: Rutinska pobjeda Njemačke na premijeri

Reprezentacija Njemačke savladala je Ukrajinu 2:0 (1:0), u drugom meču Grupe C na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Aktuelni šampion svijeta je lako slavio protiv rivala, a poveo je preko štopera Škodrana Mustafiha poslije centaršuta Tonija Krosa iz slobodnog udarca u 19. minutu.Njemačka je trijumf potvrdila u 93. minutu poslije kontranapada koji je poveo Mesut Ezil, a završio ga rezervista Bastijan Švajnštajger.

“Panceri” su u potpunosti nadigrali rivala, imali još nekoliko dobrih šansi, ali je sjajni golman Ukrajine Andrij Pjatov zaustavljao šuteve Drakslera, Gecea, Krosa, Kedire, Milera.

Iako su zaista rijetko imali loptu u svom posjedu, Ukrajinci su sa mnogo trčanja uspijevali da povremeno zaprijete Njemcima, prije svega u prvom poluvremenu.

Imali su tri sjajne gol šanse, dvije je fantastičnim odbranam osujetio Manuel Nojer, a jednom je sa gol linije loptu izbacio Džerom Boateng.

Na kraju je Njemačka ostvarila još jednu pobjedu na otvaranju EP, sedmu na 12 nastupa, te 19. put slavila u posljednjih 20 mečeva na kojima je vodila na poluvremenu.

U prvom meču Grupe C Poljska je takođe minimalnim rezultatom savladala Sjevernu Irsku, a u drugom kolu se u derbiju sastaju upravo Poljaci i Nijemci.