29. 11. 2020.
LE: Partizan bez golova u Humskoj, Voša uspješna, Čukarički izgubio

Fudbaleri Partizana odigrali su bez golova sa poljskim Zaglebjem u Humskoj, u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Vojvodina je u Novom Sadu savladala ekipu Konahs Kej sa 1:0 (0:0), dok je Čukarički poražen od ekipe Videotona u Mađarskoj sa 2:0.

Ekipa Ivana Tomića dominirala je tokom 90 minuta, imala je u posljednjih 35 minuta i igrača više poslije isključenja Papadopulosa, ali ipak nije uspjela da postigne gol.

Dvije prečke i još barem tri gol šanse imao je Partizan koji je pokazao da je mnogo kvalitetniji tim od trećeplasirane ekipe poljskog šampionata, ali će to ipak morati da potvrdi za nedjelju dana u Poljskoj.

Ono što može da raduje crno-bijele je činjenica da nisu primili gol na svom terenu, a uz to su mladi Јanković i Milenković pokazali da imaju kvalitet za Partizan.

Vojvodina je u Novom Sadu savladala ekipu Konahs Kej sa 1:0 (0:0). Trijumf Vojvodini donio je Marko Paločević golom u 86. minutu.

Ekipa Nenada Lalatovića mogla je da obezbijedi veću prednost iz prvog meča, ali su se ispromašivali napadači Novosađana, prije svih Nikola Trujić u čak četiri navrata.

S druge strane, Čukarički je odigrao solidan susret na Puškaš Areni, ali su ekipu Milana Lešnjaka dvije greške skupo koštale. Najprije je veliku grešku Stefana Živkovića u 58. minutu kaznio Adam Brodi, da bi konačan rezultat susreta postavio Suljić u prvom minutu nadoknada, na asistenciju Fečesina.