24. 10. 2020.
Zvezda od “plus 16” do poraza!

Šampion Srbije i ABA lige nije izdržao u meču prvog kola Evrolige 2016/17 protiv Darušafake…

Malo je nedostajalo da Crvena zvezda mts na premijeri nove evroligaške sezone sruši skupoceni tim Dejvida Blata, ali presudila je odlična odbrana gostiju, koja je izabranike Dejana Radonjića “spustila” na samo 26 poena u drugom poluvremenu.

Nakon vođstva od 46:30 u 21. minutu, Crvena zvezda – Darušafaka 70:73, po četvrtinama 24:17, 20:13, 8:16, 18:27!

Crveno-beli su posljednji koš iz igre postigli 3:23 minuta pre kraja, kada je Marko Gudurić povisio na 66:61.

Nakon toga je Radonjić forsirao igru na Luku Mitrovića u “mismečevima” na niskom postu, a kapiten je sve radio školski, kako treba, osim završnog poteza. Dva puta je imao polovičan učinak sa linije slobodnih bacanja, zatim je izgradio sebi idealnu situaciju i promašio čisto polaganje, pa na kraju izgubio loptu u driblingu.

To su gosti iskoristili da preko raspoloženih Dairisa Bertansa i naročito Vila Klajburna preokrenu na 68:69, a Skoti Vilbekin i Bredli Vonamejker potom su ih održali u prednosti sigurnom realizacijom slobodnih bacanja.

Pre toga je Darušafaka vodila samo 2:4 i 4:6 u drugom minutu…

Jasno je da je Zvezda imala veliku šansu, ali u novom sistemu takmičenja, gde je ovo samo prva od 30 utakmica, biće prilike da se nadoknadi propušteno. Idućeg petka na rasporedu je gostovanje Galatasaraju.

Ako treba izdvojiti statistički parametar koji je Zvezdu koštao pobjede, to su svakako“penali”, koje je šutirao 6/13 (u prvom poluvremenu 0/5), dok je Darušafaka promašila samo jedno od 14 bacanja.

CRVENA ZVEZDA: Rebić 2, Dangubić 7 (4sk), Mitrović 12 (5sk, 4izg), Lazić, Simanić, Dobrić, Simonović, Dženkins 8 (3as, 2ukr), Gudurić 13 (4izg), Jović 8 (4sk, 7as), Kuzmić 16 (9sk, 2as, 3blk, 3izg), Bjelica 4 (3izg).

DARUŠAFAKA: Vilbekin 2 (3as), Arslan, Batuk 4 (3sk, 2as, 2ukr), Vonamejker 11 (4as, 3izg), Klajburn 19 (4sk, 2as), Moerman 10 (11sk), Aldemir, Savaš, Anderson 5, Sloter 2, Bertans 13, Harangodi 7.