27. 10. 2020.
Arena progutala diva: Zvezda srušila Barsu!

Druga uzastopna pobjeda za Zvezdu u Evroligi i prva protiv Barselone u ovom takmičenju!

Košarkaši Dejana Radonjića su u prvoj utakmici u “Areni” ove sezone obradovali više od 18.000 navijača koji su vjerovali u podvig, a on je ostvaren prije svega zahvaljujući odličnom Marku Guduriću koji je “povlačio” kada je bilo najpotrebnije.

Gudurić je bio predvodnik Zvezdine serije 16:0 sredinom druge četvrtine, kojom je i “prelomljen” utakmica, a on je meč završio sa odličnim brojkama – 21 poen, 4 skoka i 5 asistencija.

Barselona je imala mnogo problema u organizaciji napada i nije imala rješenje za Zvezdinu odličnu odbranu reketa – dok sem Olesona i Ribasa, koji se povredio u prvom poluvremenu, ostali nisu uspjevali da odgovore ni u šutu spolja.

To znači da je Zvezda popravila skor u Evroligi na pozitivan i sada ima dvije pobjede i poraz.

CRVENA ZVEZDA – BARSELONA 76:65 (9:16, 31:15, 20:17, 16:17)