29. 10. 2020.
Novak stao na startu, u suzama napustio teren

Đoković preokretom do četvrtfinala

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale posljednjeg Mastersa sezone u Parizu.

On je u osmini finala nakon preokreta slavio protiv Bugarina Grigora Dimitrova sa 2:1 (4:6, 6:2, 6:3). Nije dobro počelo za Srbina.

Dimitrov je već u trećem gemu došao do brejka, ali je Novak uz mnogo muke nakon maratonskog gema uspio da “ribrejkne” protivnika. Ipak, Bugarin već u sljedećem gemu dolazi do novog brejka, koji je i odlučio ishod prvog seta.

U drugom setu Đoković odmah na startu dodaje gas i brzo dolazi do prednosti od 3:0. Pri rezultatu 5:2 Đoković ponovo oduzima servis protivniku i dolazi do izjednačenja u setovima.

Najbolji teniser svijeta na isti način započinje i odlučujući set. Odmah na startu pravi brejk i lako dolazi do prednosti od 3:0.

Nakon toga je siguran bio na svom servisu i meč priveo kraju bez većih problema. U četvrtfinalu Đoković će igrati sa Hrvatom Marinom Čilićem.