19. 10. 2020.
Barselona pobijedila Sevilju, Mesi postigao 500. gol za klub

Fudbaleri Barselone pobijedili su u gostima Sevilju sa 2:1, u utakmici 11. kola španskog prvenstva i prišli na dva boda zaostatka vodećem Real Madridu.

Sevilja je povela u 15. minutu golom Vitola, a izjednačio je Lionel Mesi u 43. minutu. To je bio njegov 500. gol za Barselonu u svim takmičenjima. Takođe, to je bio 27. gol koji je Mesi dao Sevilji.

Pobjedonosni gol za šampiona Španije postigao je Luis Suares u 61. minutu, poslije dodavanja Mesija.

Mesi i Suares su postigli po osam golova u prvenstvu i nalaze se na vrhu liste strijelaca.

Mesi je postigao 469 golova u 545 zvaničnih utakmica i 31 gol u 47 prijateljskih utakmica za Barselonu.

Barselona poslije četvrte uzastopne pobjede zauzima drugo mjesto na tabeli sa 25 bodova i prišla je vodećem Realu na dva boda. Sevilja je pretrpjela drugi poraz i peta je na tabeli sa 21 bodom.

Ranije danas Real je na svom “Santjago Bernabeu” pobijedio Leganes sa 3:0, Viljareal je pobijedio Betis sa 2:0, Selta je bila bolja od Valensije sa 2:1, a bez golova odigrali su Espanjol i Atletik Bilbao.