22. 09. 2020.
Mandžukić i Iguain odveli Juventus na plus sedam

Fudbaleri Juventusa rutinski su odradili posao u Krotoneu sa 2:0 u zaostalom meču 18. kola Serije A.

“Stara dama” je pogocima Marija Mandžukića i Gonsala Iguaina sredinom drugog poluvremena stigla do četvrte uzastopne pobjede.

Tim Masimilijana Alegrija je tako povećao prednost na prvoj poziciji ispred Rome na sedam bodova.

Juventus je poveo pola sata pre kraja utakmice golom Mandžukića poslije gužve u kaznenom prostoru, a pobjedu je 15 minuta kasnije ovjerio Iguain poslije dodavanja Rinkona.

Krotone je poražen drugi put uzastopno, a četvrti u posljednjih šest kola, pa je ostao na pretposljednjem mjestu na tabeli sa 13 bodova, devet od sigurne zone.

“Stara dama” predstojećeg vikenda gostuje Kaljariju, dok Krotone čeka njegovog glavnog konkurenta za “Skudeto” Romu.