01. 03. 2021.
Zvezda grabi ka Ligi šampiona!

Fudbaleri Crvene Zvezde slavili su u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u Beogradu savladali šampiona Litvanije, Suduvu (3:0).

Revanš susret na programu je za osam dana u Litvaniji, a bolji iz ovog okršaja igraće u narednoj rundi kvalifikacija sa pobjednikom dvomeča Legija Varšava – Spartak Trnava.

Prethodno u prvoj eliminacionoj fazi izabranici trenera Vladana Milojevića eliminisali su letonski Spartaks Јurmalu, dok je šampion Litvanije napravio iznenađenje protiv APOEL-a iz Kipra.

Tokom svih 90 kišnih beogradskih minuta Zvezda je bila bolji protivnik i tako je najavila pohod na Evropu i plasman u završne borbe za grupne faze najprestižnijeg klupskog takmičenja na planeti. Impresionira mirnoća u odbrani srpskog šampiona, koji u prva tri evropska ispita sačuvao je mrežu pred Borjanovim golom netaknutu.

U 23. minutu bilo je 1:0 za “crveno-bijele”.

Lorenco Ebesilio je potegao sa velike udaljenosti i pogodio mrežu Karduma za veliku radost preko 20.000 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić”.

I poslije vodstva Zvezda nije stala, nastavljaju se ataci na gol litvanaca, a nagrada za to dolazi već u 35. minutu. Ben sa desnog krila, šalje loptu u kazneni ka Filipu Stojkoviću, on centrira na peterac, Karduma brani udarac Milića, ali nije imao nikakve šanse poslije odbitka na koji je natrčao Nemanja Radonjić i zakucao je u mrežu – 2:0!

I u nastavku meča Zvezda dominira, i želi pošto poto da u Litvaniju otputuje sa što boljim rezultatom.

U 58. minutu raspoloženi Radonjić postiže svoj drugi, a Zvezdin treći gol! Bila je to majstorija reprezentativca Srbije. Dugo je vukao loptu, prevario nekoliko čuvara i pronašao sebi mjesto na vrhu šesnaesterca i potom poslao fenomenalan udarac u same rašlje – 3:0!

U preostalim mečevima ove runde postignuti su sledeći rezultati: Astana – Mitjeland 2:1, Kluž – Malme 0:1, PAOK – Bazel 2:1 (Prijović), Dinamo Zagreb – Hapoel Ber Ševa 5:0, Škendija – Šerif 1:0, Legija Varšava – Trnava 0:2.