08. 03. 2021.
Zvezda prijetila, Salcburg imao sreće – u Austriji pada odluka od LŠ

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 0:0 sa Salcburgom u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

Revanš utakmica na programu je za osam dana u Austriji.

Izabranici Vladana Milojevića odigrali su dobar meč pred praznim tribinama stadiona “Rajko Mitić”, međutim nisu uspjeli da postignu pogodak koji bi ima dosta značio.

Najbolju priliku crveno-beli imali su u 70. minutu kada je Miloš Degenek šutirao glavom sa pet metara, a golman Cican Stanković sa gol linije izbio loptu.

U istom napadu lopta je iznenada došla do Nikole Stojiljkovića, međutim napadač Crvene zvezde slabo je reagovao glavom i prebacio loptu preko prečke.

Dobru šansu imao je i Veljko Simić u 89. minutu. Krilni napadač crveno-belih šutirao je sa nekih 16 metara, ali je Stanković ponovo bio na mjestu i odbranio.

Gostujući fudbaleri gotovo da nisu imali pravu šansu na meču i šampion Srbije pokazao je da itekako može da se igra sa prošlogodišnjim polufinalistom Lige Evrope, Javlja B92.