01. 03. 2021.
Zvezda savladala Vojvodinu, Partizan srušio Bačku

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu u Novom Sadu rezultatom 4:1 u meču 7. kola Superlige Srbije.
Crvena zvezda je poslije plasmana u grupnu fazu Lige šampiona, koji je obezbjeđen remijem protiv Salcburga (2:2), nastavila i da dominira u srpskom šampionatu.

Izabranici trenera Vladana Milojevića su pobijedili i u svom šestom meču u sezoni Superlige, pa su suvereno prvi na tabeli sa 18 bodova, uz meč manje.

Strijelci na meču u Novom Sadu za Zvezdu su bili Milan Pavkov u 16, El Fardu Ben u 44. iz penala i 77. minutu, kao i Srđan Babić u 90+3. minutu. Jedini gol za Vojvodinu postigao je Ognjen Đuričin u 20. minutu.

Napadač Zvezde El Fardu Ben je poslije dva gola protiv Salcburga, upisao još dva gola na svoj konto, pa ih sada ukuono ima devet u sezoni.

Utakmicu je obilježila i nova povreda glave napadača Zvezde Milana Pavkova, koji je već igrao sa zavojem zbog sudara na meču sa Salcburgom. Ovoga puta se u prvom poluvremenu sudario sa golmanom Vojvodine Rockovom, koji je takođe morao poslije toga da napusti igru.

U sljedećem kolu Zvezda dočekuje Radnik, a Vojvodina ide u Niš, gdje će igrati protiv Radničkog.

Partizan je veoma teško stigao do minimalne pobjede protiv Bačke u posljednjoj utakmici 7. kola Superlige Srbije, a sa ova tri boda izabranici Zorana Mirkovića su stigli do treće pozicije na tabeli.

Jedini gol na susretu postigao je Marković u 49. minutu.

Domaći su od 72. minuta igrali sa 10-oricom na terenu, jer je isključen Miletić zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte, ali gosti nisu uspjeli da iskoriste brojčanu prednost i dođu bar do boda.

Superliga Srbije, rezultati 7. kola: nedjelja: Spartak – Dinamo Vranje 2:0, Vojvodina – Crvena zvezda 1:4, Partizan – Bačka 1:0, subota: Napredak – Voždovac 0:0, Radnik – Proleter 0:0, Čukarički – Radnički Niš 1:1, Zemun – Rad 1:0, petak: Mladost – Mačva 1:2.

Plasman: Crvena zvezda 18, Radnički 14, Partizan 13, Čukaiki, Mladost po 12, Mačva 10, Vojvodina 9, Proleter, Voždovac, Bačka po 8, Napredak, Rad, Radnik, Spartak po 7, Zemun 5, Dinamo 3 boda.