27. 02. 2021.
Nišikori rival Đokoviću u finalu Majamija

Nišikori lako sa Kolšrajberom za četvrtfinale

Japanski teniser Kei Nišikori sa 3-0 u setovima savladao je Nijemca Filipa Kolšrajbera u osmini finala US opena.

Nišikori nije imao nikakvih problema da za dva časa i 19 minuta eliminiše Kolšrajbera rezultatom 6:3, 6:2, 7:5.

Nijemac je u prošlom kolu bio bolji od sunarodnika, favorizovanog Saše Zvereva, pa je Nišikori uslovno rečeno u osmini finala imao lakšeg protivnika.

Japanac je rutinski bio bolji u prva dva seta, napravio je čak četiri brejka, a pritom izgubio jedan servis gem, i poveo sa 2-0 igrajući bez mnogo rizika, čekajući greške starijeg rivala.

U trećem setu je sve išlo sličnim tokom kao i ranije. Nišikori je propustio neke brejk prilike, ali je smirenošću i dobrom kontrolom ritma meča došao do brejka i servirao za meč na 5:4.

Ipak, Kolšrajber je nekako našao snage da se vrati i oduzeo servis rivalu, čak imao i dvije gem lopte za 6:5, ali je Kei napravio još jedan brejk, a zatim lagano odservirao za kraj.

Japanac se u četvrtfinalu sastaje sa boljim iz “derbija” dana između hrvatskog tenisera Marina Čilića i Belgijanca Davida Gofana.

U eventualnom polufinalu, bolji iz ovog četvrtfinalnog para potencijalno će igrati sa Novakom Đokovićem ili Rodžerom Federerom, prenosi B92.