17. 01. 2022.
Švajcarska izbacila svjetskoj šampiona na penale

Francuska je eliminsana sa Evropskog prvenstva! Švajcarska je pobijedila svjetskog šampiona poslije 3:3 u 120 minuta i 5:4 poslije boljeg izvođenja penala.

U pravom rolerkosteru od utakmice, Švajcarska se podigla iz ponora i minusa od 1:3 u posljednjih 10 minuta regularnog dijela i kaznila prepotentne Francuze.

Vidjeli smo pravi “vatromet” golova u Bukureštu, puno prilika i na kraju penale u kojima je tragičar ispao Kilijan Mbape jer je promašio penal u petoj seriji.

Tačnije, odbranio mu je udarac Jan Zomer i sebe promovisao u junaka.

Meč na Nacionalnom stadionu u Bukureštu dao nam treći četvrtfinalni par, pošto će Švajcarci igrati protiv Španije koja je poslije produžetaka rezultatom 5:3 eliminisala Hrvatsku.

Taj meč igraće se 2. jula u Sankt Peterburgu od 18 časova, dok će od 21 sat u Minhenu igrati Belgija i Italija, par sa kojim će se ukrstiti u polufinalu. (B92)