24. 09. 2021.
Svi rezultati srpskih sportista prvog dana na OI

Srbija je prvog dana na Olimpijskim igrama osvojila dvije medalje, srebrnu u streljaštvu i bronzanu u tekvondou.

Streljaštvo – Damir Mikec je osvojio srebrnu medalju u disciplini vazdušni pištolj.

Tekvondo – Tijana Bogdanović je osvojila bronzanu medalju, savladavši Јapanku Јamadu.

Basket – Srpski basketaši pobijedili su Kinu sa 22:12, a potom su u drugom meču bili bolji od Holandije sa 16:15.

Tenis – Novak Đoković je savladao Uga Delijena iz Bolivije sa 2:0 (6:2, 6:2).

Tenis – Nina Stojanović je savladala Јapanku Nao Hibino sa 6:3, 6:3.

Tenis – Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo pobjedom nad Poljakom Kamilom Majšakom rezultatom 6:4, 6:2.

Tenis – Stojanovićeva i Krunićeva ispustile prednost i na kraju poražene od kineskih igračica Јi Fan Šu i Žaošuan Јang sa 6:4, 4:6, 16:18.

Stoni tenis – Žolt Pete izgubio je u prvom kolu Olimpijskih igara od Grka Panajotisa Gionisa sa 4:0 u setovima (11:6, 11:8, 11:9, 11:8).

Stoni tenis – Dimitrije Levajac poražen je od ruskog igrača Kirila Shačkova sa 4:2 u setovima.

Plivanje – Ana Crevar završila je na šestom mjestu u svojoj grupi u disciplini 400 metara slobodnim stilom, dok je Ćaba Silađi bio osmi u disciplini 100 prsno.

Streljaštvo – Andrea Arsović i Sanja Vukašinović nisu uspjele da se plasiraju u finale u disciplini vazdušna puška.

Veslanje – Miloš Vasić i Martin Mačković plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u disciplini dvojac bez kormilara.

Džudo – Milica Nikolić eliminisana je u drugom kolu olimpijskog turnira, nakon što je poražena od Ukrajinke Darije Bilodid.