Bajern pokazao silu, nezapamćena nemoć Barselone

Fudbaleri Bajern Minhena su na otvaranju ovosezonskog izdanja Lige šampiona došli po pobjedu u Barselonu i prilično je lako odnijeli rezultatom 3:0 u sklopu grupe E.

Na Kamp Nou su se, kao nikada do sada, čuli zvižduci, jer je i publika shvatila trenutnu realnost svog kluba.

Realnost je ta da Barsa ne može igrački da parira Bajernu, da je njemački šampion prilično lako kontrolisao igru i da se vidjelo da je poraz neminovan.

Uspijevali su Katalonci i da se drže u prvih pola sata, da ne prime gol, iako je Liroj Sane imao tri izgledne prilike da promjeni rezultat.

Ako nije mogao Sane, onda jeste Tomas Miler koji je u 34. minuti donio vođstvo Bavarcima.

Miler je sa nekih 25 metara po sredini uputio udarac, ali je lopta na putu do gola pogodila Erika Garsiju i skrenula u lijevi ćošak golmana Ter Štegena koji nije mogao nikako da reaguje.

Njemački predstavnik je bez problema branio svoj gol, a bio je vrlo ubitačan kada krene ka protivničkom okviru.

Kao lešinar oko plena, Bajern je kružio i pokušavao da probije posljednji krug odbrane Barse, što se još jednom desilo u 56. minuti.

Prvo je Sane pokušao, a onda se lopta odbila do Musijale koji je sa ivice šesnaesterca pogodio desnu stativu, a odbitak je završio na nozi Roberta Levandovskog koji nije imao problema da pogodi praznu mrežu.

Trener Barselone Ronald Kuman, kao i da je odustao od bilo kakvog nadmetanja u ovom meču i u igru je ubacio dva mladića, Gavija i Demira, a izbacio Busketsa i Roberta. Tada su nastupili žestoki zvižduci.

Do kraja susreta, na teren je zagazio i pomalo zaboravljeni Kutinjo, ali niko nije mogao da promjeni činjenično stanje i momenat u kojem je minhenski kolektiv daleko kvalitetniji.

Kako bi više boljelo, Levandovski se potrudio da stavi so na ranu na samo pet minuta do kraja susreta.

Sada je Gnabri pogodio stativu, a Poljak se ponovo našao na pravom mjestu, sklonio je loptu kako ne bi naišao na blok, a onda se ponovo upisao u listu strijelaca.