Na inicijativu gradonačelnika Draška Stanivukovića, Grad će novčano podržati radnike još četiri zdravstvene ustanove koje djeluju u Banjoj Luci.
Riječ je o zaposlenim u: Zavodu za transfuzijsku medicinu, Zavodu za stomatologiju, Zavodu za medicinu rada i sporta i Zavodu za sudsku medicinu, sa čijim predstavnicima je gradonačelnik potpisao ugovore o isplati novčane podrške.
-Odlučili smo da podršku u iznosu od 500 KM pružimo i zaposlenim radnicima u republičkim zdravstvenim ustanovama koje do sada nisu bile obuhvaćene jednokratnim isplatama. Želja nam je bila da na ovaj način radnicima ove četiri ustanove poželimo srećne predstojeće praznike – kazao je gradonačelnik.Tako će podršku dobiti još 208 radnika ove četiri ustanove, za šta će iz budžeta biti izdvojeno 104.000 KM.
Podsjećamo, ranije je Grad isplatio 2,7 miliona KM podrške zaposlenim u zdravstvu koje je većina u Skupštini grada Banje Luke predložila svojim amandmanom, i to: Univerzitetsko kliničkom centru Republike Srpske, Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske, JZU „Dom zdravlja“ u Banjoj Luci i Zavod za rehabilitaciju „Dr Miroslav Zotović“.
Pročitajte još
-
Lešić o drami kod Knina: Jurili su nas, pretili da će nas ubiti pred decom
-
Cvijanović: Unapređenje položaja ratnih vojnih invalida – trajna obaveza Srpske
-
Kina: Pojavio se opasan langja virus, oboljelo 35 ljudi
-
Bezbjednjake terete da su pomagali narko-dilerima
-
Banjaluka: Privremena isključenja struje u srijedu