29. 06. 2022.

Mančester Siti deklasirao Sporting, PSŽ srušio Real u 94’

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobijedili su Real Madrid 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona odigranoj u Parizu.

Meč je odlučen u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je Kilijan Mbape donio trijumf “svecima”.

Bio je trenutak u njegovom stilu, solo prodorom je prošao dvojicu čuvara i matirao skoro nesavladivog Tiba Kurtou.

Za fudbalsku pravdu i minimalnu prednost pred revanš u Madridu 9. marta, što je malo falilo da se ne desi zbog fenomenalnog belgijskog čuvara mreže.

Odbranio je penal Lionelu Mesiju u 62. minutu, zicere Mbapea i činilo se da će ovo biti njegovo veče na bučnom i krcatom Parku prinčeva.

Međutim, tako nije mislio Mbape, izvjesno od leta njegov saigrač, ali sada nije imao milosti.

Od prvog do posljednjeg minuta PSŽ je bio bolji tim. Kada se pogleda statistika i šutevi 22 naspram tri onda je jasan odnos snaga ekipa.

Međutim, broje se golovi, a ne šanse i zato “sveci” u Španiju idu bez prednosti, iako su po svemu viđenom je zaslužili. Bar za jedan gol.

Sve je počelo prilikom Anhela Di Marije već u četvrtom minutu kada je iz peterca prebacio gol na asistenciju Mbapea, koji je tako najavio košmarno veče Danijelu Karvahalu.

Stavljao ga je na muke, probijao kako je htio, ali je Kurtoa u rasponu od samo šest minuta odbranio dva zicera najboljem igraču PSŽ-a, na dve lucidne asistencije Mesija.

Real je prvu šansu imao tek u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada je glavom slabo šutirao pored gola.

Nastavak je donio oprezniju igru sa obe strane, sve do penala kada je Mbapea oborio Karvahal u ko zna koje prodoru.

Uzeo je loptu Mesi, ali ga je pročitao Kurtoa i održao bezidejni Real.

Kako se meč bližio kraju tako je PSŽ polako gubio snagu, ušao je i oporavljeni Nejmar, što mu je prvi meč od novembra, unio je živost, ali je Kurtoa držao konce.

Sve dok stvari u svoje ruke nije uzeo Mbape, izmigoljio se Vaskesu i Militau i konačno proslijedio loptu u mrežu kraljevića.

Za erupciju oduševljenja u Parizu.

Real će u drugom meču morati mnogo bolje, nije imao nijedan šut u okvir gola, i sada će morati iz minusa.

Zahvaljujući vjerovatno budućoj prvoj zvijezdi. Ali tek od sezone 2022/2023.

EPA-EFE/Tiago Petinga

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Sporting u Lisabonu u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona – 5:0 (4:0).

Kaznena ekspedicija Pepa Gvardiole gotovo izvjesno je već sada obezbijedila plasman među osam najboljih i nakon ovog rezultata bi revanš trebalo da bude puka formalnost.

Meč na stadionu “Žose Alvelade” sudio je najbolji srpski arbitar Srđan Jovanović.

Siti ništa nije kalkulisao i ušao je u utakmicu sa punim gasom. Već u 7. minutu je Rijad Marez, poslije dodavanja Kevina de Brujnea, načeo portugalsku ekipu.

Samo 10 minuta kasnije bilo je 2:0, a strijelac veoma lijepog gola je bio Bernardo Silva.

Mančester siti nije imao nikakvu namjeru da se zaustavi i do kraja prvog poluvremena stigao je do četiri postignuta pogotka.

Najprije je u 32. minutu i Fil Foden upisao svoje ime na semafor, da bi minut pre odlaska na odmor Bernardo Silva došao do drugog gola za ukupnih 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Rahim Sterling u 58. minutu.

Nakon toga je Siti spustio papučicu sa gasa i vrlo rutinski priveo utakmicu kraju.