20. 05. 2022.
Mančester Siti i Liverpul u polufinalu Lige šampiona

Fudbaleri Mančester Siti ni u drugom meču nisu primili gol od Atletiko Madrida i, zahvaljujući jednom golu koji su dali na svom stadionu, idu u polufinale Lige šampiona, gdje ih čeka madridski Real.

Nakon izrazito dominantne partije u prvom duelu, kada, između toliko toga, nisu dozvolili španskom šampionu udarac na gol (bilo kakav udarac na gol), nešto slično je viđeno u prvom dijelu madridskog okršaja.

Siti je srtvorio nekoliko prilika sa svoje strane, od kojih je najbolja bila ona u kojoj je Gundogan pogodio stativu.

Kondogbija je uputio prvi udarac na gol u ovom dvomeču za Atletiko, otprilike deset minuta pre kraja prvog dijela.

No, u nastavku, Atletiko Madrid je počeo da igra sa jasnijom namerom da prenese utakmicu pred gol gostiju, a onda da tamo, naravno, bude mnogo opasniji. Nekoliko jako kvalitetnih udaraca imao je Atletiko u ovom dijelu meča, a tu su ponajviše oni koji su bili djelo Antoana Grizmana i Rodriga de Paula, koji je u igru ušao sa klupe.

U samom finišu susreta, Felipe je dobio drugi žuti karton (nakon prekršaja koji je kao takav okarakterisan u 24. minutu), te je one poslednje trenutke meča Atletiko odigrao sa igračem manje.

U istoj toj nadoknadi Atletiko je imao nekoliko zanimljivih napada, ali je Siti, opet preko Gundogana, imao najbolju priliku. Јan Oblak je imao jako kvalitetnu intervenciju.

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Oni su u revanš meč na “Enfildu” ušli sa dva gola prednosti, te im je i remi na domaćem terenu (3:3) bio dovoljan za prolaz dalje.

Mnogi su smatrali da će ovaj meč biti čisto otaljavalnje posla za “redse”, a naročito nakon gola koji je postigao Ibrahim Konate u 21. minutu.

Identičan start kao i u Lisabonu. Korner za Liverpul, a najviši u skoku je bio ljetna akvizicija iz Lajpciga.

Pune ruke posla su imali pomoćni arbirtri na ovom susretu. Kada saberemo priznate i nepriznate golove, bilo ih je dvocifreno. Tako je bilo u 32. minutu kada je Gonsalo Ramos poravnao.

Pomoćnik glavnog arbirta je signalizirao ofsajd, stekao se utisak da i jeste tako, ali je greška utvrđena nakon konsultaija sa VAR sobom. Iste sreće nije bio Darvin Nunjez nešto prije toga sjajno realizovao napad Benfike “bocnuvši” loptu preko Alisona.

Nadu koja se pojavila kod portugalske ekipe je donekle uspeo da ugasi Roberto Firmino u drugom poluvremenu. Postigao je dva gola, a drugi je bio njegov 20 u Ligi šampiona po čemu se izjednačio sa još jednim legendarnim napadačem Liverpula Fernandom Toresom.

Međutim, ni to nije bilo dovoljno da igrači Benfike odustanu. Rezervista Јaremčuk je izjednačio iako je i njegov gol najprije poništen zbog ofsajda, pa naknadno priznat.

Ista sudbina je zadesila i Nunjeza koji je ovaj put imao više sreće, pa je njegov gol za izjednačenje priznat nakon pregledanja snimka.

Bio je to 29. gol u sezoni za najtraženijeg igrača tog tima, a već u narednom trenutku je imao priliku za novi gol. Isprečio se Alison sjajnom odbranom i pitanje je šta bi bilo da je ta lopta ušla.

Ovako, na megdan Viljarealu ide Liverpul. Tim Јirgena Klopa je u ovom dvomeču pokazao da neće potcijeniti nijednog protivnika, a ne bi ni smijeli. Naročito ne ekipu koja je uzela “skalp” Јuventusu i Bajernu.